Albatros'ta çevre eylemcilerine fidan müdahalesi

Albatros'ta çevre eylemcilerine fidan müdahalesi
Albatros'ta çevre eylemcilerine fidan müdahalesi
Büyükçekmece Belediyesi'nin Albatros mevkiindeki otel ve rezidans projesine karşı çıkan çevreciler protesto gösterisi yaptı. Kesilen ağaçların yerine yenilerini dikmek isteyen grupla polis ve zabıta arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında arada kalan bazı göstericiler zor anlar yaşarken polisin biber gazı kullandığı görüldü.

RADİKAL- Büyükçekmece Albatros’da koruluk alana yapılması planlanan belediyenin otel ve rezidans projesine karşı ‘direniş’ başlatan 'Diren Büyükçekmece Platformu' üyeleri ve bölge sakinlerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik protestocu grup öğlen saatlerinde Albatros Mevkii'ndeki 27 dönümlük belediyeye ait alanın önünde toplandı.

Ağaçların kesildiği alana otel ve rezidans yapılacağını belirten çevreciler, bir süre horon tepip sloganlar attı.

CHP ’Lİ MİLLETVEKİLLERİDEN DESTEK

Eyleme CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker ile CHP Milletvekili adayı Melda Onur da destek verdi. Yaklaşık 100 kişilik grup  "Bu daha başlangıç mücadeleye devam", "Albatros yeşildir yeşil kalacak" sloganlarıyla yürüyüşe geçti.

CHP'li vekilin Albatros isyanı


ZABITA VE POLİS GRUBUN ÖNÜNÜ KESTİ

Grubun önü zabıta ve polis tarafından kesildi. Eylemcilerin alana girmesine izin verilmedi. Kısa süren bekleyişin ardından eylemciler tekrar alana girmeye çalıştı. Bunun üzerine eylemcilerle önce zabıta sonra da polis arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında arada kalan bazı göstericiler zor anlar yaşadı. Bu sırada polisin biber gazı kullandığı görüldü. Kısa süreli müdahalenin ardından eylemciler geri çekildi.

CHP'li vekil Ali Şeker, konunun takipçisi olacaklarını belirterek, "Partimiz de takip ediyor. Gereken mücadele istekleriniz konusunda katkı sunacağız. Kimsenin başına bir şey gelmesin. Kimsenin canı yanmasın. Genel başkanımız da bu konunun takipçisi" dedi.

Albatros'taki çevre eylemcilerine gözaltı


HASAN AKGÜN’E BÜYÜK TEPKİ

CHP milletvekili adayı Melda Onur ise "Biliyorsunuz bizim belediye . Bu konuyla ilgili arkadaşlarla görüştüm. Bir rapor da yazıyorum. Ama kısaca belediye özel arazisine istediği şeyi yapar mı? Hayır belediye müteahhit değil" şeklinde konuştu.

Eyleme katılan vatandaşlar ise, Büyükçekmece'nin CHP'li belediye başkanı Hasan Akgün'e tepki gösterdi.

(DHA)