Albay Çiçek'ten TRT'ye Reşadiye davası

Albay Çiçek'ten TRT'ye Reşadiye davası
Albay Çiçek'ten TRT'ye Reşadiye davası

Albay Çiçek.

PKK'nın Tokat'ın Reşadiye ilçesinde gerçekleştirdiği eylem ile Reşadiye doğumlu Albay Dursun Çiçek arasında bağlantı kuran TRT-2 Haber Müdürü Erol Yüksel hakkında 'ses ve görüntülü ileti ile hakaret' suçlamasıyla dava açıldı.

 

MESUT HASAN BENLİ

 

ANKARA-  İddianamede Yüksel hakkında iki yıla kadar hapis cezası istenirken PKK saldırısı ile Çiçek arasında bağlantı kurulması için “şikâyetçinin şeref ve saygınlığını rencide edilebilecek bir olgu isnat edilmek suretiyle hakaret suçunu işlendiği anlaşılmıştır” denildi.
2009 Aralık ayında PKK, Tokat’ın Reşadiye ilçesinde düzenlediği saldırıda yedi asker şehit düşmüş-tü. Bugünlerde TRT -2’de 10 Aralık 2009 tarihinde yayımlanan Haber Müdürü Erol Yüksel Kadir’in sorumluluğundaki bültende şöyle denildi:
“Ergenekon sanığı Albay Dursun Çiçek’in Reşadiyeli olması dikkat çekici bir husus. Ve zamanlama hain saldırının zamanlaması kadar yeri kadar ilginç eylem. İçişleri Bakanı Atalay’ın medyada açıklama yaptığı dakikalarda neredeyse eşzamanlı.”


  http://www.radikal.com.tr/98424798424715

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  NACIZANE TEKNIK BIR BILGI - URBANSOLO

  Imza makinalari bir islak imzayi sekil olarak bire bir taklit edebilir, ancak manuel atilan imza ile arasinda dikkatli incelendiginde gozle gorulur belirgin bir fark vardir. Manuel imzada ne kadar dikkat edilirse edilsin, kalemle farkli noktalara farkli basinc uygulanir ve kagit uzerinde belirgin bir iz birakir, ancak imza makinalari kagidin her noktasina ayni basinci uygular, dolayisi ile kagit uzerinde biraktigi iz imzanin her noktasinda esit derecede olur. Bunu sizde uygulayip gorebilirsiniz.

  Gülünç - ayşeayşe

  Bolu'da doğanlar da hepsi aşçı ! Menemen'de doğanların hepsi yobaz! Kasımpaşa'da oturanların hepsi yankesici ! Bursa'da doğanların tümü gay! Hatta Rus salatası yiyenler Komünist! Daha gülünç iddialar da var mı?

  Agatha Christie olmak lazım - ayşeayşe

  Bir yorumcu "giy eldiveni, at imzayı' demiş. Soruyorum: Eldiven niye giyilir? Parmak izi bırakmamak için. Parmak izi bırakmak istemeyen birisi açık açık imzasını atar mı? Gülünç olmayın. Madem açık açık imzasını atacaktı, niye eldiven giysin? Ne gerek var? Ayrıca savcılık kağıdın hangi bilgisayarda yazıldığını, mürekkebin cinsini, hangi tarihte yazıldığı gibi hususları NEDEN İNCELEMİYOR? Bir korkuları olmasa bunları da incelerler.

  durun, gökten 3 elma düşecek!!! - vesekerci

  ya cidden gökten düşecek elmaları bekler oldum... çamur at izi kalsın ilkesi devam ediyor. demiştim daha önce de bunlar depremi dahi nasıl saptırdılar, kuraklığı Ahmet Necdet Sezer'e mal ettiler ortada... en son hatırlayın grizu patlamasında da "ergenekonomik" parmağı vardı. TSK'nın saygın bir ismi sözkonusu burada. sizler, bu çirkin yorumları yapanlar, hukuk uzmanı mısınız? hadi öylesiniz diyelim bu ne idüğü belirsiz davanın hangi kayıt, belge ve kanıtlarından haberdarsınız??? sayın Çiçek haklı, pembe dizi tadında film çevriliyor burada. şimdi duyar gibiyim TSK bile kabul etti o malum belge gerçekmiş, sana ne oluyor diyenleri...yaaaa gördünüz mü!!! ben ne kadar bilmiyorsam siz de bilmiyorsunuz, ama adamı asıp kesmeye gelince maşallah önden önden gidiyorsunuz. pes!!! bu arada sahi bi deniz feneri vardı ne oldu ona??? hani bi yabancı mahkeme tarafından hakkında delile ulaşılan biri, hani suçlu olduğu gün gibi ortada olup da görevde kalan birileri vardı orada. hadi ya yeter artık biraz şu iğneyi elinize alın artık, çuvaldızı oraya buraya saplaya saplaya ucunu körelttiniz...hem hiç kimse sormuyo mu? ne çok darbe planlanmış be kardeşim, ama adamlar, onca askeri eğitime rağmen ilkokul çocuğu misali, bu planları kağıda döktükleri gibi hiç birini de bi başaramamışlar. size de tuhaf gelmiyor mu bu hiç??? hadi herkes aklını başına devşirsin bi, hadi....

  eh insaf artık - spartaküs69

  ya kardeşim ergenekondan şu anda 200-300 kişi tutuklu yargılanıyor hepsinin doğum yeri farklı yarın bir yerde eylem olsa bir tane ergenekondan yargılanan bulursun muhakkak eee atın o adamın üstüne suçu bu şurada doğmuş diye.

  Cok guzel gelismeler.. - IstNyIst

  Tabiiki bu ergenekon yalani mutlaka gun yuzune cikacak. Bu oyle uzun yillar alacak gibi de gorunmuyor.

  İşte bu benim milletim. - MEKATRONİK

  İnsanımız,filmlerin kötü adamı Erol TAŞ vb jönleri oynadıkları rolleri gerçek sanıp sokak ortasında dövmeye kalkmıştır.Sorgulama,neden sonuç ilişkileri kurma,olaydan çıkar sağlayanları görmek konusunda yeteneksizdir,60 lardan 90 lara kadar saçı uzun gençleri anarşist gomanist diye nitelemiştir.Şimdi sıra kimde bilin bakalım.