Alemdaroğlu: TSK gerekeni söyler

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, YÖK yasa tasarısının Anayasa özürlüsü olduğunu savundu ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'gerekeni yapacağını' belirtti.

TEKİRDAĞ - İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, YÖK yasa tasarısının Anayasa özürlüsü olduğunu savundu ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'gerekeni yapacağını' belirtti. Prof. Dr. Alemdar- oğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Çorlu Şubesi'nin 'Ulusal Eğitim ve Üniversite' konulu konferansında "Hükümet yeni bir üniversite yasası çıkarma peşinde. Bu yasa, basit sloganlarla dolu bir yazı dizisinden başka bir şey değil. Yasaya karşı olan rektörlerin yaptığı yürüyüşü farklı boyutlara taşımak isteyenler oldu. Halbuki bu yürüyüş, sessiz bir uyarıdır. Bu tasarı Anayasa özürlüdür" dedi.
Rektör Alemdaroğlu, TSK'nın YÖK yasa tasarısına sessiz kaldığı yönündeki bir soruyu da "TSK gerektiği zaman, gerekeni söyler ve söylemden ders alınması gereklidir. Ders almayanlar için de yine TSK gerekeni söyler" diye yanıt verdi.