Alevi sanatçıdan suç duyurusu: İşaretlendim!

Alevi sanatçıdan suç duyurusu: İşaretlendim!
Alevi sanatçıdan suç duyurusu: İşaretlendim!
Sanatçı Pınar Aydınlar, aracına kırmızı boya ile çarpı işareti konulduğu ve evine kadar takip edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

İSTANBUL - Halk Müziği Sanatçısı Pınar Aydınlar, 3 Mart 2013 tarihinde aracına kırmızı boya ile çarpı (X) işareti konulduğu, bu olay öncesinde ise kimliğini bilmediği kişilerce evine kadar takip edildiği iddiasıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek suç duyurusunda bulundu. 

"FAİLLER TESPİT EDİLSİN, CEZALANDIRILSIN"

Aydınlar'ın avukatlarının savcılığa sunduğu suç duyurusu dilekçesinde, Aydınlar'ın Alevi, muhalif ve sanatçı kimliğiyle kamuoyunda tanınmış biri kişi olduğu belirtildi. Aydınlar'ın bu davranışlar nedeniyle büyük bir tedirginlik yaşadığının belirtildiği dilekçede "Bu olay aynı zamanda düşünce, kanaat ve ifade özgürlüğünü ihlal suçunun vücut vermesine neden olmuştur" denildi. Şikayet edilenin, 'Faili meçhul olarak belirtildiği dilekçede, "Faillerin tespit edilerek haklarında soruşturma başlatılarak kamu davası açılmasını ve kişilerin cezalandırılmasını talep ediyoruz" ifadelerine yer verildi. 

"DAVAMIZIN TAKİPÇİSİYİZ" 
Pınar Aydınlar'a destek olmak için adliye önünde toplanan bir grup ise basın açıklaması yaptı. Açıklamayı grup adına okuyan avukat Zeycan Balcı Şimşek, "Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğumuzu bir kez daha hatırlatarak, ezilen ve muhalif kimliklerin tamamına yönelik saldırıların tamamında olduğu gibi bu saldırıda asli failin devlet olduğu gerçeğine yabancılaşmaksızın da failler bulunup cezalandırılana kadar davamızın takipçisiyiz. Pınar Aydınlar yalnız değildir" diye konuştu. 

"BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ" 
Pınar Aydınlar ise, "Hiçbir şekilde moralimizi bozmamamız gerekiyor. Tarihte bu tür gerçeklere hep tanık olduk. Dün evlerimiz bugün arabalarımız işaretleniyor. Bize 'ayağınızı denk alın biz sizlerin kim olduğunu çok iyi biliyoruz' diyorlar. Bu baskılar bizi yıldıramaz" diye konuştu. Aydınlar kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlayarak sözlerini tamamladı. (Cem TURSUN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1124333112433314

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kendin pişir,kendin Ye. - Clear

  08 Mart'ı,bütün kadınlar,çalışan-çalışmayan,sosyalist olan-olmayan hepsi kutluyor ve kendilerine mal ediyor.Böyle olduğu için,böyle kabul gördüğü için de adı "DÜNYA Kadınlar Günü" oluyor.Hiç kimse içini boşaltmıyor,tam tersine daha da doldurup sınırlarını genişletiyor.Senin ki daraltmak değil de nedir? Senin ki "kendin pişir kendin ye" olmuyor mu? Ama haklısın(!),bu daraltma becerisi(!) "klasik sosyalist kafa" örneği...En ala solcu benim,teranesi yani...Ne var ki kuyruk sıkışınca "açılım atakları" başlıyor,yani genişleme programına geçiliyor.Peki o zaman bu neyin nesi kimin fesi oluyor? Size göre sizden ala solcu yok.Hele biz sosyal demokratlar mı? Peh(!). Hadi uğurlar olsun.Halka rağmen solcular sizi...Yakında tükenme noktasına gelirsiniz ama yine halkı suçlarsınız "halk bir şey anlamıyor" diye...Ezberledik artık, iyice bayatladı ama siz,ısıtıp ısıtıp temcit pilavı gibi masaya konuldukça, taze sanıyorsunuz.

  dediklerin 8 mart'ın içini boşaltmaktır. - caglar1914

  8 mart 2.Enternasyonel?e bağlı Uluslararası Sosyalist Kadınlar 2.Konferansı?nda, Alman işçi hareketi önderlerinden Clara Zetkin?in önerisiyle Dünya Emekçi Kadınlar günü olarak kabul edildi. O günden sonra 8 Mart'lar sosyalist kadınların öncülüğünde başta kadınlar olmak üzere her türlü baskı ve sömürüye karşı kavga bayrağının yükseldiği günler oldu.

  caglar1914 - Clear

  Bir anma gününün aslı,kökeninden değil toplumca kabul edilişinden gelir.Kökeninden çoğu zaman sadece esinlenilir.Eğer kökeninden gelseydi,sadece ilgililer kutlar,diğerleri umursamazdı.Herkesin kutladığı yaygınlık pozisyonundan pirim çıkarmaktır asıl "olayları çarpıtıp kendi açısında değerlendirmek"...Örneğin "Sevgililer Günü" ilk Roma'lılarca kutlanırmış,kendi putları adına...Ancak onun dünya çapında kutlanışı ve rağbet görüşü ve de kabullenilişi,hıristiyan "Aziz Valentine" adına "sevgililer günü" ilan edildikten sonra olmuş.Eğer ilk haliyle kalsaydı ya da ilk haline döndürülseydi,bugün kim kutlardı? Karşındakini çarpıtma imasıyla suçlamadan önce kendi bilginin yetersizliğini gözden geçir bir zahmet...

  @caglar1914 - siradanbirinsan

  Sayin @caglar1914 bahsettiginiz o yangin siradan bir yangin degildi. Bir textil fabrikasinda çalisan grevdeki kadin emekçilerin grevini (direnisini) kiramayan patrona tarafinan devreye sokulan mafya çevreleri tarafinan yangindan once tum çikislar kapatilip kilitlendikten sonra ates verilerek çikarilmisti. Kurbanlar kadinlar olsada aslinda hedef haklari için direnen tum emek kesimleriydi ve bu katliamla tum emek kesimlerine verilmis açik bir savas ve katliam mesajiydi.

  failler - mertonturk

  anladığım kadarıyla insanların fişlenmekten rahatsız olmasını hazmedemeyenler var. sırtını rahata dayamış hükümet yanlıları arkadaşım, büyükşehirlerde ticaretle uğraşıp bir sürü paralar kazanırken tabletlerden yorum yazmak kolay tabi. ne de olsa kayırılan tıopluluktansınız. tabi ki anlamazsınız ne demek istediğini veya anlamak istemezsiniz. çünkü bu yaşananlar sizin hükümetiniz zamanında olmamalı çünkü bunu aslında aklınız ve gururunuz almıyor. ama laf getirmemek için iyi çabalamışsınız. merak etmeyin hükümetiniz sizi haksız çıkarmak yarın öbür gün bu insanların fişlenmesine değil vurulmasını da desteklersiniz. ne de olsa sizin hükümetiniz esnasında ülke de herşey doğru ezilenler haksız.

  Canazzo yorumcu sen Alevileri anlamazsin. - M. L.

  Ben türküm ve aleviyim, kürd alevilerle sadece inancim, mezhebin aynidir. Buna ragmen benim ibadetevim Cemevidir ve asla camiye gitmem, gitmek zorunda degilim ve asla sünnilesmek istemiyorum, cünkü asimilasyon bir insanlik sucudur. Bunu sizin sünni basbakaniniz almanyada söylemisdi. Siz her gün bu sucu isliyorsunuz. Türküm, Aleviyim ve asla senin gibi olmak istemiyorum. Cünkü insan yakan zihniyet benim zihniyetim degil ve olamazda. Bu arada cagdas görüslü sünni arkadaslarima zaten elestirmek haddim degildir. Onlarda benim gibi düsündügünden hic süpem yok.

  Alevi düsmanligi yapan yorumvulara yanit - siradanbirisi

  Herseyden önce Alevi sanatcisi deniyorsa alevi kökenli oldugunu aciklamak istemislerdir. Sen bunu anlamamissin yorumcu. Diger yorumcular sözde solcu örgütlerin isaretleme olayina karisdiklarini söylüyorlar. Sana soruyorum yorumcu senin sünni basbakanindam solcu? Cünkü o da mitinglerde alevileri yuhalatan birisi. Alevilerde bu topraklarin cocuklari ve ne yapsanizda onlari sünnilestiremiyeceksiniz. Karanlik kafalariniza göre dizayn edemiyeceksiniz. Medeni olmak icin dünyadaki islam disi yasamlarida görüp anlamak gerekir. Anlasilan dünyadan nasibinizi almamissiniz. Alevi kökenli sanatciyla alay edeceginize kendi aranizdaki islam fasizmini uyguluyan cübbeli hocalardan, fetullahcilardan, naksicilerden, kürdi nursicilerden bir silkenin.