"Alevilere ölüm" yazılarını biz yazmadık

"Alevilere ölüm" yazılarını biz yazmadık
"Alevilere ölüm" yazılarını biz yazmadık
Ankara'da bir evin duvarına "Alevilere ölüm" yazdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi suçlamaları reddedip, yazıyı kendilerinin yazmadığını söyledi.

ANKARA – Ankara Mamak'ta bir evin girişinde duvara "Alevilere ölüm" yazdıkları iddiasıyla gözaltına alınıp emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılan S.D. ve A.M.Ü, avukatlarıyla Mülkiyeliler Birliği'nde basın toplantısı düzenledi.

Yazıyı kendisinin yazmadığını söyleyen S.D, "Ayın 14'ünde meydana gelen bu olaydan polisin beni aramasıyla haberdar oldum. Beni çağırdılar ve ifade vermek üzere karakola gittim. 19'unda ise sabah saat 6'da operasyonla gözaltına alındım" dedi.

Emniyetteki ifadelerinde suçlamaları kabul ettikleri iddiaları ve olayı provokasyon amacıyla gerçekleştirdikleri yorumlarını da yalanlayan S.D, ifade tutanağını göstererek, "Polis bize halkı düşmanlığa sevk eden bu eylemi neden yaptığımızı, kimden talimat aldığımızı ve örgüt adına mı hareket ettiğimizi sordu. Biz suçlamaları reddettik. Serbest bırakıldıktan sonra internette suçlamaları kabul ettiğimiz yönünde haberler gördük. Bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Bu yazıyı biz yazmadık. Gerçek faillerin yakalanmasını istiyoruz. Bizim üzerimize atılarak olay kapatılmaya çalışılıyor" diye konuştu.

S.D, soru üzerine, polisin evde yaptığı aramada yazının yazıldığı kalemi bulamadığını, bilgisayarlarının imajını kopyalayıp cep telefonlarına el koyduğunu söyledi.

Gerçek suçluların bir an önce yakalanmasını istediklerini belirten A.M.Ü. ise komşularının iddiasıyla gözaltına alındıklarını savunarak, "Tek suçumuz o saatte kameranın önünden geçmek. Hakkımızda çıkan haberlerin ardından çok zor durumda kaldık. Utanç verici bir durumla karşı karşıyayız" dedi. (aa)

Alevilere ölüm" yazısına iki gözaltı


  http://www.radikal.com.tr/114271811427186

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ergenekon tarzı - gundi ghandi

  Gezi eylemleriyle oluşan alevi-sünni kırılmasını derinleştirerek hükümeti zor durumda bırakmak isteyenlerin işi. halkımız bu tür basit tuzaklara düşerse yazık olur.

  kim dogru - stoptheevil

  Bu ne yaw başka haberlerde de M.Ü ve S.D nin suçlarını itiraf ettiklerini hatta bu şahıslarında alevi oldukları yazıyor.yine ülkede gezi mezi ayaklarıyla oyunlar oynanıyor.doğru habercilik lütfen.

  olay basit - dedubluman

  italyan gazeteci yazmıştır. yedi yıl az daha fazla yatmalı.

  eğer alevilerse - aharasa

  eğer bu arkadaşalar alevi ise yeni bir provokatif ergenekon şüphesi yaratılmaya çalışılıyor olabilir. polis daha iyi araştırma yapmalı ve şüpheye yer vermeyecek şekilde suçluları ortaya çıkartmalı. aleviler sunnileri suçlu göstermek için bu tip eylemler yapıyor söylemi çok aceleci gibi geldi bana.

  Ne Ülke Ama! - user1107643

  Bu nasil bir yargi sistemidir? Adam "evet, ben yaptim" mi diyecekti? Azicik polisiye film izlese Türk polisi ya da yargi sisteminin calisanlari, bu olayi iki dakikada cözerler. Mesela kapiya yazilan yazinin aynini bu saniklara sprey boyayla, ya da her ne kullanilmis ise o kapida, yazdirsalar, suclu olup olmadiklari ortaya cikacak belki de. El yazisini taninmamak icin degistirmeye calismasi bile bu isin uzmani tarafindan incelendiginde güme gider. Ama tabi bunlar sadece filmlerde ve gelismis ülkelerde oluyor. Türkiye'nin gelismis bir ülke oldugunu söyleyenler de kusura bakmasinlar, önce adalet sistemi bir düzgün islesin, ondan sonra gelisiriz! Bir ton zengin isadami ve onlarin diktigi koca koca binalar, AVM'ler gelismisligin göstergesi degildir. Kizilay'in "helal kan" uygulamasindan haberdar olup da gelismeden bahseden biri de vicdanini bir sorgulasin bence.

  Nerde sizde o yürek... - citizen

  O yazıları yazan kim kabul eder de "evet, ben yazdım, ne olacak" diyebilir. Onu kabul etmek yürek işi. Yüreği olan kişi de zaten öyle bir yazı yazmaz. Halkı birbirine kırdırmaya, komşuyu komşuya düşman etmeye çalışanlar zaten var. Bari siz küçük beyinleriniz ve olmayan yüreklerinize oturun oturduğunuz yerde.. Bu sözlerim elbette o yazıları yazıp gerçekten alevi düşmanlığı yapanlar için...