Alevler bu kez Kütahya ormanlarından yükseldi

Orman yangılarının son kurbanı Kütahya oldu. Hisarcık ve Tavşanlı ilçelerinde çıkan yangınlar rüzgârla yayılınca söndürme ekipler zor anlar yaşadı.

KÜTAHYA - Orman yangılarının son kurbanı Kütahya oldu. Hisarcık ve Tavşanlı ilçelerinde çıkan yangınlar rüzgârla yayılınca söndürme ekipler zor anlar yaşadı.
Hisarcık ilçesi yakınlarında çıkan yangında hızla yayılan alevler en az 100 hektarlık ormanı kül etti. Tokatlı Köyü ormanlık alanında dün öğleden sonra beş noktada birden çıkan yangın Simav ilçesi sınırlarına kadar ulaştı. Orman işçileri çok sayıda arazözle yangını söndürmeye çalışırken, vatandaşlar da destek verdi. Söndürme çalışmaları beş helikopter ve iki uçakla takviye edildi. Rüzgârın etkisiyle hızla yayılan yangın gece geç saatlerde ancak iki noktadan kontrol altına alınabildi.
Bir yangın haberi de Tavşanlı ilçesiden geldi. Demiryolu hattında dün dört ayrı bölgede başlayan orman yangını 20 hektarlık alanda etkili oldu. İki uçak ve arazözlerle müdahalede bulunulan yangın rüzgâr nedeniyle geç saatlere kadar kontrol altına alınamadı.