Alevler dört çocuğu yuttu

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesindeki bir evde çıkan yangında yaşları 2 ile 11 arasında değişen dört çocuk alevlerden kurtulamadı. Evden sekiz kişi sağ çıktı.

NEVŞEHİR - Hacıbektaş ilçesinde bir evde çıkan yangında dört çocuk yanarak hayatını kaybetti. Hacıbektaş'ın Bala Mahallesi'nde, Ali Doğanberk'e ait evde, önceki gece belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
Yangının başlamasıyla birlikte evde bulunan 12 kişiden sekizi dışarı çıkmayı başardı. Ancak, Doğanberk ailesinin yakınlarından Altınel ve Çetin ailesinden 11 yaşındaki Duygu, dokuz yaşındaki Başak ve iki yaşındaki Alican Altınel'le aynı yaştaki Mert Çetin yangından kurtulamadı.
Kısa sürede büyüyen yangın, Hacıbektaş'ın yanı sıra, Gülşehir ve Mucur belediyelerine ait itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülebildi. Yanan dört çocuktan ikisinin cesetleri Hacıbektaş Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Diğer iki çocuğun cesedinin ise yangın sırasında yıkılan evin enkazının altından çıkarılmasına çalışılıyor. Doğanberk ailesine ait evin yanması sırasında tavanının çöktüğü belirtildi. Bu arada itfaiye ve polis, yangının çıkış nedenini belirlemeye çalışıyor.