Alevlerin içine dalıp ailesinden 7 kişiyi kurtardı

Ağrı'nın Hamur İlçesi'ne bağlı Tükenmez Köyü'nde 27 yaşındaki Cihan Acar, elektrik kontağından yangın çıkan evlerinde, alevlerin arasına dalıp içeride uyuyan eşini, ağabeyini, yengesini ve 4 yeğenini yanmaktan son anda kurtardı.
Geçen 18 Kasım günü gece yarısı büyükbaş hayvanları kontrol etmek için ahıra giden 7 aylık evli Cihan Acar, ahırdan çıktığında evlerinin yandığını gördü. Hiç düşünmeden alevlerin içine dalan Cihan Acar, ilk odanın kapısını çaldı ve ağabeyi Nesim Acar ile yengesi Ayşe’nin dışarıya çıkmalarını sağladı. Ardından yeğenleri Ayşegül, Hazal, Mustafa ve Mehmet’i, daha sonra dada 7 ay önce evlendiği Esma Acar’ı kurtaran Cihan Acar, dumandan atkilendi ve vücudunda yanıklar oluştu. Kendisini güçlükle evden dışarı atan Cihan Acar, baygınlık geçirdi.
Köy minibüsü ile Ağrı Devlet Hastanesine götürülen Cihan Acar, buradan ambulansla kaldırıldığı Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ne tedavi altına alındı. Doktorlar, Cihan Acar’ın vücudunun bir bölümünün 2’nci derecede yandığını ve uzun bir süre tedavi görmesi gerektiğini belirtti. Ailesinin hayatını kurtarmanın verdiği sevincin ağrılarını dindirdiği ifade eden Acar dehşet gecesini şöyle anlattı:
“18 Kasım günü gece yarısı uyanıp ahırdaki büyükbaş hayvanları kontrole gittim. Bir süre ahırda durduktan sonra dışarı çıktığımda evimizin yandığını gördüm. Hiç düşünmeden kendimi evin içine attım. Hemen giriş kapısının yanındaki odada uyuyan abim ve yengemi uyandırdım. Ağabeyim ve yengemle birlikte yeğenlerimi dışarı çıkardık. Abime dışarıda kalmasını söyleyerek ben üçüncü kez eve girdim. Uykudan uyanmış ama odadan çıkamayan eşimi de alevlerin içinden aldım. Vücudumu yeğenlerim ve eşime siper ettiğim için birçok yerim yandı. Dışarı çıktığımda artık hiç halim yoktu, bitkin bir haldeydim, bayılmışım. Uyandığımda doktorlar müdahale ediyordu. Çok şükür aileme bir şey olmadı. Yaralarım önemli değil, nasıl olsa iyileşir.”