'Aleyna benim her şeyim'

Gözleri görmediği için annesinin dört yıl önce terk etmek istediği Aleyna için açtığı velayet davası Karşıyaka 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nce reddedilen Sevgi Dağ...
Haber: BAHRİ KARATAŞ / Arşivi

İZMİR - Gözleri görmediği için annesinin dört yıl önce terk etmek istediği Aleyna için açtığı velayet davası Karşıyaka 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nce reddedilen Sevgi Dağ, şimdi de Aleyna'yı evlat edinmek için yeni bir dava açacak.
Annesi İlknur Yıldırım'ın yuvaya vermek istediği Aleyna'nın öyküsü Kanal D'nin haberiyle gündeme gelmişti. Temmuz 2001'de doğan ve Yaren adı verilen Aleyna, büyüdükçe gözlerinin görmediği anlaşıldı.
Uğruna ceza bile aldı
Annesinin bir iş için gittiği emlakçıda, artık bakamayacağı bebeği sokağa bırakmayı düşündüğünü Dağ duyunca, Aleyna'nın hayatı değişti. Anne, bebeği Dağ'a verdi. Dağ, üç aylıkken aldığı Yaren'in ismini Aleyna olarak değiştirip kendi nüfusuna geçirmek için hukuk mücadelesi başlattı. Ancak evli olmadığı, işi de bulunmadığı için Aleyna'yı evlat edinemeyeceğini öğrendi. Gaziantep Nüfus Müdürlüğü'ne başvurdu, Aleyna'yı kendi doğurmuş gibi gösterip nüfus kâğıdı çıkardı. Hakkında Gaziantep 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Çarptırıldığı sekiz ay hapis cezası, para cezasına çevrilip ertelendi.
Dağ'ın, Aleyna'nın velayetini almak için Karşıyaka 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı davanın son duruşmasına avukatı Ufuk Tolun katıldı. Mahkeme, Aleyna'nın, Dağ' ın çocuğu olmadığını belirterek velayet talebini reddetti. Tolun, "Mahkeme doğru olanı yaptı. Biz de bu sonucu istiyorduk. Çünkü müvekkilim yasadışı yollarla çocuğu nüfusuna geçirmişti. Bu aşamadan sonra Aleyna'ya tamamen sahip olmak için evlatlık davası açacağız" dedi.
Sevgi Dağ ise tüm çabalarının sonuçsuz kaldığını, ancak yılmayacağını, artık avukatının önereceği şekilde davranacağını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7663037663030

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.