'Ali Ağa' konuştu fatura CNN Türk'e çıktı!

'Ali Ağa' konuştu fatura CNN Türk'e çıktı!
'Ali Ağa' konuştu fatura CNN Türk'e çıktı!
Ünlü müteahhit Ali Ağaoğlu'nun katıldığı ''Aykırı Sorular'' adlı program, CNN Türk'e 43 bin 845 lira ceza getirdi. Ağaoğlu, canlı yayınlanan programda, ''Eğer bir b.k olsaydı'' deyince RTÜK de, 'Düzeysiz, kaba ve argo kullanım' nedeniyle TV kanalını cezalandırdı

ANKARA - RTÜK toplantısında CNN Türk’te 17 Kasım 2012 gecesi yayınlanan program değerlendirildi. Ağaoğlu bu programda kendisine yönelik iddialar için, ‘’Eğer bir b.k olsa, benim bağırsağımdaki b.k bile görünür” dedi. Sunucu Enver Aysever’in de bu sözlere müdahale etmediği belirlendi.

RTÜK de CNN Türk’e, ‘’Türkçenin, özellikleri ve kuralları bozulmadan doğru güzel ve anlaşılır şekilde kullanılmasına aykırılık ve dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımı’’ nedeniyle bir aylık ticari iletişim gelirinin yüzde biri oranında ve 43 bin 845 lira para cezası verdi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  RTÜK

  ,

  CNN

  ,

  CNN Türk

  ,

  Para

  ,

  iletişim

  ,

  lira

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/111549611154966

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Saati kac paraydı? - sozdarbilen

  Ayseverin ondan aldığı saat belki cezayı karşılar, zaten gönülsüz zorla vermişti o saati, Saatin parasını cezayla yine çıkarmış oldu Ali Aga, Kimseye bişeyini yedirtmiyo görüldüğü gibi...

  radikal - biyorumlukcan

  b.k diye yazinca b.k oldugunu anlamiyor muyuz? Radikalliginizi gosterip b.ka b.k diyebilmenizi istiyorum ki RTUK te artik haddini bilsin. radi kalin. Arada bir dik dursaniz cok guzel olacak.

  Rtük - surrealist_tr

  Şu rtük kaldırılsın artık.yerine seçimle gelen etik kurulu kurulsun.Kurulda tv.çalışanlarından ve tüketiciyi koruma derneklerinden seçilsin.

  Cezayı kendisi ödesin. - citizen

  Cezayı Ağaoğlu ödesin. Onun dilinin kemiği olmamasının cezasını neden kanal çeksin ki. Böylece hem kendi reklamını yapmak için bir yol daha bulmuş olur. 44 bin lere ceza kürdan gibidir ona, ne olacak.

  Hayret!! - ccankur

  Cidden CNN Hatalı. Ağa'yı aykırı sorulara çıkarıyorsun,ağzından ne çıkacağını bilemezsin. Aykırı cümleleri olacağını da düşünecek,yanınızda kırmızı biberi de bulunduracaksınız. İşte böyle biblerler. Ne diyelim Ağaoğlu ağalığını göstersin..

  Enver Aysever - beardfish

  Bu Program beni Enver Aysever den soğuttu. Seviyesiz Magazinsel sorular. Ceza da saçma herkesin normal Hayatta kullandığı bir Kelime için.