Ali Ağaoğlu ve İbrahim Hacıosmanoğlu ölümden döndü

Ali Ağaoğlu ve İbrahim Hacıosmanoğlu ölümden döndü
Ali Ağaoğlu ve İbrahim Hacıosmanoğlu ölümden döndü
Eskişehir karşılaşması sonrasında Trabzon'dan İstanbul'a dönen Ali Ağaoğlu ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu havada ölüm tehlikesi atlattı.

Acun Ilıcalı’ın 48 milyon TL’ye satın aldığı yeni uçağını kiralayıp Trabzon’dan İstanbul ’a dönen Ali Ağaoğlu ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu havada büyük tehlike atlattı.

Trabzon Havaalanı’ndan kalkışından hemen sonra uçak, henüz sebebi belli olmayan bir hata nedeniyle 80-85 derecelik bir açıyla yükselmeye başladı. Burnu yukarı kalkan uçak, Ağaoğlu ve Hacıosmanoğlu’na zor anlar yaşattı.

Uzmanlar, burnunun yaklaşık 85 derece kalktığı iddia edilen uçağın 90 dereceye ulaşması durumunda kurtarılmasının imkansız olacağı ve büyük ihtimalle düşeceğini söyledi.

KALKAN HİÇ BİR ŞEY HAVADA KALMAZ
Ali Ağaoğlu, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Allah kimseye böyle bir durum yaşatmasın” dedi.

Ağaoğlu şunları söyledi:
“Tam süresini bilemiyorum ama 40-50 saniye bir panik yaşadık. Uçağın burnu yukarı doğru kalktı. Bizde ne olduğunu anlayamadık. Sorunun teknik mi, pilottan mı kaynaklandı tam olarak bilemiyoruz. Bunun için çalışmalar yapılıyor. Ama şükür kimseye bir şey olmadan atlattık. Verilmiş sadakamız varmış. Zaten kalkan hiçbir şey havada kalmaz.”

Hacıosmanoğlu yaşadıklarını Sabah ’a anlattı:
"Uçaklar normalde otomatik pilot ile kalkıyor. Bindiğimiz uçakta teknik bir hata oluştu, 35 derece açı ile kalkması gerekirken 85 derece açı ile havalandı. 90 derece açıda uçak düşüyordu. Kan basıncımız düştü, pilot da bizimle aynı korkuyu yaşadı. Yarım saniye daha uçağın hakimiyetini devralmasaydı, ölüyorduk. Namuslu ve temiz insanların duaları sayesinde kurtulduk."