Ali Ağaoğlu ve İbrahim Hacıosmanoğlu ölümden döndü

Ali Ağaoğlu ve İbrahim Hacıosmanoğlu ölümden döndü
Ali Ağaoğlu ve İbrahim Hacıosmanoğlu ölümden döndü
Eskişehir karşılaşması sonrasında Trabzon'dan İstanbul'a dönen Ali Ağaoğlu ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu havada ölüm tehlikesi atlattı.

Acun Ilıcalı’ın 48 milyon TL’ye satın aldığı yeni uçağını kiralayıp Trabzon’dan İstanbul ’a dönen Ali Ağaoğlu ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu havada büyük tehlike atlattı.

Trabzon Havaalanı’ndan kalkışından hemen sonra uçak, henüz sebebi belli olmayan bir hata nedeniyle 80-85 derecelik bir açıyla yükselmeye başladı. Burnu yukarı kalkan uçak, Ağaoğlu ve Hacıosmanoğlu’na zor anlar yaşattı.

Uzmanlar, burnunun yaklaşık 85 derece kalktığı iddia edilen uçağın 90 dereceye ulaşması durumunda kurtarılmasının imkansız olacağı ve büyük ihtimalle düşeceğini söyledi.

KALKAN HİÇ BİR ŞEY HAVADA KALMAZ
Ali Ağaoğlu, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Allah kimseye böyle bir durum yaşatmasın” dedi.

Ağaoğlu şunları söyledi:
“Tam süresini bilemiyorum ama 40-50 saniye bir panik yaşadık. Uçağın burnu yukarı doğru kalktı. Bizde ne olduğunu anlayamadık. Sorunun teknik mi, pilottan mı kaynaklandı tam olarak bilemiyoruz. Bunun için çalışmalar yapılıyor. Ama şükür kimseye bir şey olmadan atlattık. Verilmiş sadakamız varmış. Zaten kalkan hiçbir şey havada kalmaz.”

Hacıosmanoğlu yaşadıklarını Sabah ’a anlattı:
"Uçaklar normalde otomatik pilot ile kalkıyor. Bindiğimiz uçakta teknik bir hata oluştu, 35 derece açı ile kalkması gerekirken 85 derece açı ile havalandı. 90 derece açıda uçak düşüyordu. Kan basıncımız düştü, pilot da bizimle aynı korkuyu yaşadı. Yarım saniye daha uçağın hakimiyetini devralmasaydı, ölüyorduk. Namuslu ve temiz insanların duaları sayesinde kurtulduk."


  http://www.radikal.com.tr/116316911631695

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Doğru söz... - citizen

  Tabi önce geçmiş olsun diyoruz bu korkuyu yaşayan şahıslara ve Ali Ağaoğlu'na da tamamen hak veriyorum kendi adıma. Evet "kalkan hiç bir şey havada kalmıyor" bay Ağaoğlu...Bu biraz sizin için de geçerli tabi mecazi anlamda...Hani siz de pek havalardasınız ya.., onun için...

  Büyük geçmiş olsun - X120

  Akape döneminin bu iki yıldızı; bu kültür, seviye ve dürüstlük abideleri asla aynı uçakta seyahat etmemeli. Birine bir şey olursa diğeriyle idare ederiz ama ya ikisini birden kaybetseydik ne olurdu memleketin hali? Lütfen tedbirli olun.

  YA KARDEŞİM - pispor

  Ali Acun Ilıcalı bey üstüne başına paraya kıyıp bir şeyler almıyor siz daha onun aldığı hurda uçağına nasıl güvenip biniyorsunuz şaşarım

  İnsanlar - erdal mirza

  "Nam uslu ve temiz insanların duaları sayesinde kurtulduk."Sözünü ettiğin insanların sizler için neler söylediklerini bilsen şaşardın!

  Hayır duası mı beddua mı? - Pe@ce

  Bence bunu "iyi dualar sayesinde kurtulma" olarak değil de aldığınız onca bedduadan sonra bir uyarı niteliğinde yorumlasanız çok daha iyi olur. Hani "Kentsel Dönüşüm" adı altında evlerini yıkıp sürdüğün, süründürdüğün insanlar var ya Ağaoğlu, sanıyor musun ki sana her gün hayır duası ediyorlar?