Ali Ağaoğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alındı

Ali Ağaoğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alındı
Ali Ağaoğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alındı
İstanbul'da düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda aralarında Ali Ağaoğlu ve bir Bakan çocuğunun da bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU / Arşivi
FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul polisi, yaklaşık bir yıl süren teknik ve fiziki takip sonrası bu sabah düğmeye basarak büyük bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlattı. Operasyonda 37 kişinin gözaltında olduğu bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün operasyonunda gözaltına alınanlar arasında işadamı Ali Ağaoğlu, şarkıcı Ebru Gündeş'in eşi Reza Zerrab ile bir bakanın oğlunun da bulunduğu kaydedildi.

Radikal’e ulaşan bilgilere göre Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de operasyonda gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğullarının da olduğu iddia edildi. Gelişmeler üzerine Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile katılacağı; Gölbaşı Eğitim ve Sosyal Tesisi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilmesine ilişkin protokolün imza törenini iptal etti. Bu sabah saat 09.45’te Ekonomi Bakanlığı’nda yapılması planlanan törene Başkanı Cemil Çiçek de katılacaktı.

Üç Bakan'ın oğlu yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındı

37 kişinin kamu ihalelerine fesat karıştırmak ve rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirilirken toplamda 18 adrese baskın yapıldığı ve gözaltına alınanların İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'ne götürüldüğü öğrenildi.

Ağaoğlu CEO'su: Gözaltı yok, bilgisine başvuruluyor

 


  http://www.radikal.com.tr/1166591116659122

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Günah ve Sevap... - Ali Fakı

  AKP yönetimi altında: Hırsızlık, emek soygunculuğu, hak yemek, yağma vb. sevaptır! Ve dürüstlük, emeğe ve insana saygı, hakka ve hukuka saygı vb. günahtır! Veya, halkın malı deniz yemeyen domuz!

  Hangi Ahlak? - Ali Fakı

  Siz Müslüman olduğunuz için ben Ateistim!

  ... - Ali Fakı

  Uzun zamandır rant rant deyu inilerim!

  Dilerim bir gün züğürt ağa olur. - Kara kız

  Ali Ağaoğlu artık TV de parmağını gözümüze soka soka bu olmadı, bu değil diyemeyecek. Sanki her şey çok kolaymış gibi insanların sinirini bozuyordu. Onlar için çok kolay çünkü emek harcamadan kazanıyorlar. Nasıl olsa işçinin emeği harcanıyor. İçerde çok kalmasın, korkarım yeni F tipi cezaevleri projesi çiziverir sonra.

  ... - hüzün kovan kuşu

  Sorsan alın teri ile zengin olmuşlardır hepsi ama kimin alın teri ile? Biz kuruşun hesabını yapıp yaşarken kimileri bambaşka bir dünyada yaşıyor. Bir kaleme bile bizim senede kazandığımız maaşın bilmem kaç katını veriyor :) Bu kadar malı mülkü haramsız elde etmedikleri aşikar ama bu sistem var oldukça onlar gider yerine yenileri gelir. Birilerinin üzerine basa basa, birilerini sömüre sömüre, birilerinin alın teri ile paralarına para katarlar ve kendilerine de bunu hak görürler. Zerre kadar utanmadan. Ali Ağaoğlu'na bir ayar verme çabası mı nedir bilemiyoruz henüz. Bu yolsuzluklar bilinmeyen bir şey değildi ki. Şimdi bunların yaşanması hele hele Akp destekçisi Ali Ağaoğlu için ya bir uyarı ya da kuru gürültü.

  AKP mi cemaat mi? - Zugzwang

  "Düşmanımın düşmanı benim dostumdur" zihniyeti hastalıklı bir zihniyettir. Cemaat ve AKP arasındaki savaşta illa birini tutmak zorunluluğu hissetmek yanlış.AKP ve cemaat arasındaki gerginliğin sebebi PARA. Yıllarca dershanelere mecbur edilen bir eğitim anlayışı yaratanlar bunlar değil miydi mesela şimdi mazlumu oynuyorlar. Kazanan hangi taraf olur bilemem ama hep kaybeden biz olacağız bundan eminim.

  unuttunuz mu? - genco940

  Çılgın proje Kanal İstanbulu açıklarken Tayyip bey ön sıralarda oturan Ağaoğluna kürsüden Ali bey siz bu işlerle ilgilenirsiniz diye laf atmıştı. Sonra Ali beyin bir takım hazırlıklar içinde olduğu medyada yayınlanmıştı. Bundan sonrasının değerlendirmesini okurların özelliklede Türkiye seninle gurur duyuyor diyenlere bırakmakta fayda var. Seçtiğiniz için, Överek göklere çıkararak gaz verdiğiniz için eksik olmayın hani malum beraber yürüdünüz siz bu yollarda, beraber ıslandınız yağan yağmurda, acaba beraberde mi götürdünüz diyebilirmiyiz? işin garibi çocuklarını maşa gibi kullanan, hayatlarını karartan Bakan seviyesinde siyasileri gördünüz mü?