Ali Ağaoğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alındı

Ali Ağaoğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alındı
Ali Ağaoğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alındı
İstanbul'da düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda aralarında Ali Ağaoğlu ve bir Bakan çocuğunun da bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU / Arşivi
FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul polisi, yaklaşık bir yıl süren teknik ve fiziki takip sonrası bu sabah düğmeye basarak büyük bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlattı. Operasyonda 37 kişinin gözaltında olduğu bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün operasyonunda gözaltına alınanlar arasında işadamı Ali Ağaoğlu, şarkıcı Ebru Gündeş'in eşi Reza Zerrab ile bir bakanın oğlunun da bulunduğu kaydedildi.

Radikal’e ulaşan bilgilere göre Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de operasyonda gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğullarının da olduğu iddia edildi. Gelişmeler üzerine Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile katılacağı; Gölbaşı Eğitim ve Sosyal Tesisi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilmesine ilişkin protokolün imza törenini iptal etti. Bu sabah saat 09.45’te Ekonomi Bakanlığı’nda yapılması planlanan törene Başkanı Cemil Çiçek de katılacaktı.

Üç Bakan'ın oğlu yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındı

37 kişinin kamu ihalelerine fesat karıştırmak ve rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirilirken toplamda 18 adrese baskın yapıldığı ve gözaltına alınanların İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'ne götürüldüğü öğrenildi.

Ağaoğlu CEO'su: Gözaltı yok, bilgisine başvuruluyor