'Ali Dibo' demedi akrabasını polise verdi

Türkiye'nin birçok yerinden eş dost kayıran ve yolsuzluklara göz yuman 'Ali Dibo'cu siyasilerin haberi gelirken AKP Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, kendi adını kullanarak vatandaşlardan para alan akrabasının gözünün yaşına bakmadı.

ADANA - Türkiye'nin birçok yerinden eş dost kayıran ve yolsuzluklara göz yuman 'Ali Dibo'cu siyasilerin haberi gelirken AKP Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, kendi adını kullanarak vatandaşlardan para alan akrabasının gözünün yaşına bakmadı. Aynı zamanda Ali Küçükaydın'ın şoförlüğünü de yapan Yaşar Küçükaydın hakkında 14 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Çiçekçilik yapan Gülseren Esen, AKP'li Küçükayran'ı arayarak,
"Danışmanınız Yaşar Küçükaydın beni devlet dairesine işe aldıracaktı, ne oldu?" diye sordu. Çok şaşıran Küçükaydın, akrabasının aynı yöntemle pek çok kişiyi dolandırdığını tespit etti. Küçükaydın, 1.5 yıl yanında çalışan şoförü Küçükaydın'ı önce işten çıkardı, ardından savcılığa şikâyet etti. AKP'li Küçükaydın'ın şikâyet dilekçesinde şoförü Küçükaydın'ın Ankara'da
Adana bağlantılı Aydın Danışmanlık adı altında faaliyet gösteren bir yer açıp, burada insanları 1500-2000 dolar komisyon karşılığında yurtdışına gönderme ve devlet dairesinde işe aldırma vaadiyle dolandırdığı tespit edildi. Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak olan Küçükaydın hakkında 14 yıl hapis cezası istendi. Küçükaydın ifadesinde suçlamaları reddetti.