Ali İsmail davasının Kayseri'ye alınması protesto edildi

Ali İsmail davasının Kayseri'ye alınması protesto edildi
Ali İsmail davasının Kayseri'ye alınması protesto edildi
Eskişehir'deki Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz davasının Kayseri'ye alınması protesto edildi.

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesi planlanan davanın " güvenlik " gerekçesiyle Kayseri Ağır Ceza Mahkemesi'ne alınmasının ardından Yeni Bağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'nde toplanan grup, "Davayı kaçırabilirsiniz ama halkın adaletinden kaçamayacaksınız" yazılı pankart açarak, İki Eylül Caddesi'ndeki Valilik binasına doğru yürüyüşe geçti.

Valilik binası yakınında bulunan Merkez Bankası önünde önlem alan polis, grubun geçişine izin vermedi. Cadde üzerindeki tramvay yolunu kapatarak bir süre slogan atan grubun yanına gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, topluluğun olaysız dağılması yönünde çağrıda bulundu.

Grup üyelerinin İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Bayram Önal ile görüşmesiyle, çevik kuvvet polisinin yaklaşık 10 metre geri çekildi. Bunun üzerine 10 metre daha ilerleyen grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.


  http://www.radikal.com.tr/116050311605032

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kişileri kaçırabilirsiniz - Asmin0121

  adaletsiz kararlar ile de sonuçlandırabilirsiniz, fakat Ali İsmail'in, Ethem'in, Mehmet'in, Abdullah'ın, Ahmet'in, Medeni'nin ve Hasan Ferit'in ruhları daima katillerin ve onların destekçilerinin yakasında olacak...

  kayseri - ceug

  önce süper kupa finali sonra estonya milli maçı kayseriye alındı şimdi de gezi davaları... ne doğu da itibarınız var ne de batı da. yozgatla kayseri arasında gezinip durursunuz.