Ali İsmail duruşması tehlikede!

Ali İsmail duruşması tehlikede!
Ali İsmail duruşması tehlikede!
Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı, güvenlik gerekçesiyle Kayseri'ye alınan Ali İsmail Korkmaz davasıyla ilgili "Dosya henüz gelmedi. Dosya gelirse duruşma 20 Kasım'da görülebilir" dedi.

 

KAYSERİ - Eskişehir'de 2 Haziran'da Gezi Parkı protestoları sırasında saldırıya uğrayıp 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili görülen davanın güvenlik gerekçesiyle alındığı Kayseri'ye dosya henüz ulaşmadı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, "Dava dosyası gelirse, duruşma 20 Kasım'da görülebilir" dedi.
Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 'güvenlik' gerekçesiyle yargılamanın başka bir ilde yapılmasına yönelik Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne yaptığı başvuru uygun bulundu ve davanın Kayseri'de görülmesi kararlaştırılmıştı. Dosyayı beklediklerini belirten Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, "Davayla ilgili yazı elimize ulaştı. Ancak, dosya henüz gelmedi. Dosya geldiği takdirde, duruşma 20 Kasım'a yetişebilir" dedi. Kayseri'de 3 ayrı Ağır Ceza Mahkemesi bulunduğunu belirten Başsavcı Bingöl, davanın hangisine verileceğinin UYAP sistemi tarafından belirleneceğini söyledi. Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili davada 5'i tutuklu 8 kişi yargılanıyor. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116062111606211

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Polisler tarafından - gorkemgercek

  "Polisler tarafından saldırıya uğrayarak öldürülen" olacak aslında haber. Güvenlik nedeni kimin güvenliği çok iyi biliyoruz. Artık o kadar çok şey gördük ki hiçbir açıklama yapmaya da yazmaya da gerek yok. Adalet yerini bulmayacak, biliyoruz. Ama adaletin yerini bulacağı günler getirecek olanlardan korkun.