@ismailsaymaz

Ali İsmail Korkmaz davası gelecek yıla kaldı

Ali İsmail Korkmaz davası gelecek yıla kaldı
Ali İsmail Korkmaz davası gelecek yıla kaldı
Eskişehir'de, üniversiteli Ali İsmail Korkmaz'ın dövülerek öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruması için, gelecek yıla tarih verildi. Davaya Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 3 Şubat 2014'te başlanacak.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘ güvenlik ’ nedeniyle Kayseri’ye gönderilen Ali İsamil Korkmaz davası 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne düştü. Dosyayı inceleyen mahkeme bugün aldığı kararında, “yakın duruşma günlerinin dolu oluşu ve talimatların muhtemel dönüş süreleri göz önüne alınarak” duruşma için 3 Şubat 2014’e gün verdi.

Tutuklu sanıklar için tutukluluğun devamına hükmeden mahkeme, Eskişehir 2. Ağı Ceza Mahkemesi’nden farklı olarak, Ali İsmail Korkmaz’ın dövüldüğü akşam meşe odunuyla polislerle birlikte hareket ettiği görülen Serkan Kavak ile polisler ve sopalı bir sivil tarafından dövüldüğü görülen Doğukan Bilir adlı öğrenciyi de tanık olarak mahkemeye çağırdı.

Korkmaz Ailesi avukatlarından Ayşegül Kumaş, dava için gelecek yıla tarih verilmesini eleştirerek, “İddianame zaten çok hızlı hazırlanmıştı. Birçok talebimiz yerine gelmedi. Şimdi de davayı şubat ayına atarak ortamı soğutmaya, insanlara bu davayı unutturmaya çalışıyorlar. Bu da bir hukuksuzluktur” diyor.