@ismailsaymaz

Ali İsmail Korkmaz davası gelecek yıla kaldı

Ali İsmail Korkmaz davası gelecek yıla kaldı
Ali İsmail Korkmaz davası gelecek yıla kaldı
Eskişehir'de, üniversiteli Ali İsmail Korkmaz'ın dövülerek öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruması için, gelecek yıla tarih verildi. Davaya Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 3 Şubat 2014'te başlanacak.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘ güvenlik ’ nedeniyle Kayseri’ye gönderilen Ali İsamil Korkmaz davası 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne düştü. Dosyayı inceleyen mahkeme bugün aldığı kararında, “yakın duruşma günlerinin dolu oluşu ve talimatların muhtemel dönüş süreleri göz önüne alınarak” duruşma için 3 Şubat 2014’e gün verdi.

Tutuklu sanıklar için tutukluluğun devamına hükmeden mahkeme, Eskişehir 2. Ağı Ceza Mahkemesi’nden farklı olarak, Ali İsmail Korkmaz’ın dövüldüğü akşam meşe odunuyla polislerle birlikte hareket ettiği görülen Serkan Kavak ile polisler ve sopalı bir sivil tarafından dövüldüğü görülen Doğukan Bilir adlı öğrenciyi de tanık olarak mahkemeye çağırdı.

Korkmaz Ailesi avukatlarından Ayşegül Kumaş, dava için gelecek yıla tarih verilmesini eleştirerek, “İddianame zaten çok hızlı hazırlanmıştı. Birçok talebimiz yerine gelmedi. Şimdi de davayı şubat ayına atarak ortamı soğutmaya, insanlara bu davayı unutturmaya çalışıyorlar. Bu da bir hukuksuzluktur” diyor.


  http://www.radikal.com.tr/116197511619753

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Onu öldürenler "Katli vacip"çilerdir. - Selimserincan

  Son sözleri "n'olur vurmayın ölüyorum"olduğu halde Ali İsmail'i sopalarla öldüren vicdansız,insanlık düşmanı ama aynı zamanda dinli,imanlı müminlerdir.Onlara öyle öğretilmiş.Kendileri gibi olmayanlar kafirdir.Kafir öldürmek de sevaptır ya(!).O zaman vurun zındığa deyip Allah'larına sığınarak,hatta tekbir getirerek iman gücüyle kalplerindeki kini kusarak vurmaya başlamışlardır.Şimdi kendilerince amel defterlerine sevap olarak yazılmış;18 yaşındaki gencecik Ali İsmail'in katli.

  Ellerinden geleni yapacaklar dır - tekavutgedikli

  Polisleri korumak için ellerinden geleni yapmak zorundalar. Eğer o polisleri yargılar ve mahkum ederlerse, her hangi bir polisin itirafı ile çorap söküğü gibi başlar ve emniyet teşkilatının içindeki sözlü emirlerin nelere mal olduğu ortaya çıkar. Gezi olaylarında polis memurlarına it gibi davranan amirleri, onların 20 saat çalışmalarını emretmiş, tuvalete gidememiş, yerlerde yatmış ve hatta kumanya olarak dağıtılan nimetin bile kendinden geçmişliğinden dolayı normal memur ken sinir küpüne davranış bozukluğuna dönüşen ruh haline dönüşmüş ve kendi maaşlarının verilmesine sebep olan vergi mükellefi Türk vatandaşlarını düşman olarak görmeleri sağlanmıştır. Bunların ortaya çıkması demek amirlerinin nelere sebep olduğunu görmek demektir. Sizce Adaletin maçası yermi. Buradan göreceğiz.

  Vay beeee - hilmiderin_34

  Laf olsun diye habercilik yapmayin banka kredi reklami gibi sanki 2013 un ocak ayondayiz 2014 un subatina gun verilmis butun dava surecleri bu sekilde su muhabir polisler ve adliye olmasa ne yazip ciZecek avaba