Ali İsmail Korkmaz davası Kayseri'ye alındı

Ali İsmail Korkmaz davası Kayseri'ye alındı
Ali İsmail Korkmaz davası Kayseri'ye alındı
Eskişehir'deki Gezi eyleminde aralarında sivil polislerin de bulunduğu bir grubun saldırısı sonucu yaşamını yitiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın davası güvenlik gerekçe gösterilerek Kayseri'ye alındı

Eskişehir'de Ali İsmail Korkmaz'ın dövülerek öldürülmesine ilişkin davanın görüldüğü Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi ’nin ‘ güvenlik ’ gerekçesiyle yargılamanın başka bir ilde yapılmasına yönelik Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne yaptığı başvuru neticelendi. Konuya ilişkin Eskişehir Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Başsavcılığı'nın raporunu inceleyen Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, Korkmaz davasının güvenlik gerekçesiyle başka bir ilde görülmesine karar verdi. Kararı değerlendiren konuyla yetkili Yargıtay 5. Ceza Dairesi ise davanın Kayseri’de görülmesine karar verdi. Buna göre, Korkmaz davası Kayseri Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanacak.


  http://www.radikal.com.tr/116038811603882

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GÜVENLİK NEDENİYLE - m.rozbilen

  Bence davanın Kayseriye alınması eğer gerçekten güvenlik nedeniyle ise devletin acziyetinin resmidir.Nedir güvenlik gerekçesi? 1-yargı polisin olası bir gizli saldırısından korkmaktadır bu nedenle sağlıklı bir hüküm tesis edemez, 2-Tutuklu bir kaç Eskişehirli esnafın veya işçinin olay çıkarmalarından endişe duyulmaktadır, 3-Merhum Ali İSMAİL korkmaz'ın ailesinin güvenliği tehdit edeceği varsayılmaktadır. Başka bir gerekçe düşünemiyorum.Oysa bunlardan birincisi hariç diğer iki sebep geçerli gerekçe olamaz.Devlet burada acze düşmüştür.Güvenliği sağlayamam demek devlete yakışmaz.

  Niçin Kayseri ? - sks222

  Bence Malezya'ya alsalar daha iyi olurdu. Ne olmaz ne olmaz...