Ali İsmail Korkmaz için üniversitede veda töreni

Ali İsmail Korkmaz için üniversitede veda töreni
Ali İsmail Korkmaz için üniversitede veda töreni
Eskişehir'de Gezi olayları sırasında darp edilen ve bu sabah hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için üniversitede tören düzenlendi.

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de "Gezi Parkı" protestoları sonrası kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darp edilen ve kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde bu sabah hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi, memleketi Hatay'a gönderildi.

Kafasından aldığı darbeyle ölmüş


Korkmaz için ESOGÜ Tıp Fakültesi önünde, ailesi ve arkadaşları tarafından tören düzenlendi.

Törende, Korkmaz'ın üniversite cübbesi konulan tabutuna, kırmızı karanfiller atıldı. Annesi ve abisinin sarılarak gözyaşı döktüğü törene, CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yakınları katıldı.

Gezi'de 5. can kaybı: Ali İsmail kurtarılamadı


Korkmaz'ın tabutu, kampüsün dışına kadar omuzlarda taşınarak cenaze aracına konuldu. Törene katılan gruplar, cenaze aracını slogan atarak Atatürk Bulvarı'na kadar takip etti.

Korkmaz'ın avukat ağabeyi Gürkan Korkmaz, bir konuşma yaparak gruba teşekkür etti. Korkmaz'ın cenazesi daha sonra memleketi Hatay'a götürülmek üzere yola çıktı.

VALİ: KENDİ ARKADAŞLARINA ZARAR VERİP POLİS YAPTI SÜS VERENLER VAR
Öte yandan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna CNN Türk’te katıldığı canlı yayında Korkmaz’ın ölümünden polislerin sorumlu tutulamayacağını, olaylar sırasında kendi arkadaşlarına zarar verip polisi suçlayan gruplar olduğunu iddia etti.
Vali Tuna şunları söyledi:
Kesinlikle bunu yapan Türk polisi değil. Orda bir takım kişiler tabii ki darp olayını yapıyorlar. 40 civarında kamera görüntüsü toplanıp savcılığa verildi. Savcılık süreci devam ediyor.

O kişilerin kim olduğu konusunda bir tespit yapılamadı. Bir takım gruplar işi provoke etmeye çalıştılar. Hatta aldığımız duyumlara göre kendi arkadaşlarına bile zarar verip ‘bunu polis yaptı’ süsü vermeye çalışan gruplar oldu. Bu tür durumlar varken farklı bir görüntü yaratmaya hiç gerek yok. bu münferit bir hadise. Eskişehir’in farklı sokaklarında bu tarz şeye maruz kalan şahıslar yok. O anda öyle bir olay gelişmiş. Sivil şahıslar tarafında böyle bir eylem yapılmış ve bu gencimize denk gelmiş. Hastane süreciyle ilgili de gereği yapılıyor.
(Radikal, aa)


  http://www.radikal.com.tr/1141287114128732

  YORUMLAR
  (32 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  utanın biraz... - whysoserious

  biz çok iyi bilioruz sizin kamera kayıtlarınızı vali bey..ethem yoldaşı öldüren polisin cezasını!! da o kamera kayıtlarıyla verdiniz değil mi..insanda biraz utanma olur,,gencecik bir fidan öldürülmüş hala nasıl yırtarızın peşindesiniz..

  Cileden cikmak buna denir - stoll

  Licede kaymakaym bey ölen 19 yasindaki bir fidan icin bunlar kendi kendini vurmuslar demisti.simdi ise aynisini vali diyor.arkadaslari vurup öldürmüstür diye.bu resmen dalga gecmek alay etmektir.insanlari kiskirtmaktir,topluma kin ve nefret tohumu ekmektir.bu iki yönetici hala görevde ise türkiye bitmistir.ölen niki gencimize allahtan rahmet diliyorum.bu mübarek ayda insanlarin akliyla alay etmek günahtir.halk kimki adamlar devletini hükümetini koruyor.bunlar yillarca demedilermi pkk gelip kendininde mensup oldugu köyleri yakiyor.yani bunlara göre pkk geliyor annesinin babasinin köylerini yakip yikiyor.el insaf...

  bu ne mantık - olcayak

  anlayamadın. düz mantık mı ? ey vali bey vicdanın kanamıyor mu bunu söylerken . faşizan bir dil bu vali bey. senden olmayana zulüm bu vali bey. söyledin insanlık ayıbı valicik.

  SÖZÜN TÜKENDİĞİ NOKTA - mem59

  Bu nasıl bir kafa? Bu kafa kesinlikle incelenmeli. Çünkü yirmi birinci yüzyılda böyle bir kafayı taşıyabilmek, onu muhafaza edebilmek normal kafaların kavrayamayacağı bir şey. Tanrı inananlar için 4 kitapta da insanı tarif etmiş.Buna göre inanan biri önce insan olmayı denemeli bunu başardıktan sonra kral, vezir, mühendis, mimar, doktor, vali, bakan, ya da ne olmak istiyorsa onu olmalı. Ama önce insan olmalı. Bu valinin kendi çocuğu olsaydı da böyle mi düşünürdü merak ediyorum. Ama galiba bu kafa böyle düşünürdü. Söyleyecek çok fazla bir şey yok galiba. Valinin konuştuğu noktada insanlığa dair söylenecek söz bitmiştir.

  BİR VESAYETTEN DİĞERİNE - UYİ35

  Askeri vesayet rejiminden polisiye vesayet rejimine geçerek büyük ilerleme (!) kat ettik.

  Bizm değil - fethi sancar

  Bu valiler, bu polisler,bu savcılar, bu hakimler, bu iktidar, bu başbakan, bu cumhurbaşkanı bizim değil, bu ülkenin değil.

  valiye söyleyeceğin lafı iyi bileceksin - demlicay2011

  radikal yayınlamaz. onlar uludur yücedir dersen olabilir. güzel sözler söyleyecen. almanlara muhtaç olduğundan bahsedersen saygısızlık yapmış olursun. 1.sınıf teknoloji ve refahından sakın bahsetme çünki sapına kadar hakediyorlar. bu devirde kağınıya mı binecekler. klimaları mitsubishi arabaları alman cepleri kore deme sakın. vücutları yerli oluşundan asla bahsetme. onlar vatan sevgisi ve hizmetiyle yanıp tutuşan o yüzden serinlemek istiyen yüce insanlardır. radikal editörlerine saygı ve sevgiyle sunulur.