Ali İsmail Korkmaz için üniversitede veda töreni

Ali İsmail Korkmaz için üniversitede veda töreni
Ali İsmail Korkmaz için üniversitede veda töreni
Eskişehir'de Gezi olayları sırasında darp edilen ve bu sabah hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için üniversitede tören düzenlendi.

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de "Gezi Parkı" protestoları sonrası kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darp edilen ve kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde bu sabah hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi, memleketi Hatay'a gönderildi.

Kafasından aldığı darbeyle ölmüş


Korkmaz için ESOGÜ Tıp Fakültesi önünde, ailesi ve arkadaşları tarafından tören düzenlendi.

Törende, Korkmaz'ın üniversite cübbesi konulan tabutuna, kırmızı karanfiller atıldı. Annesi ve abisinin sarılarak gözyaşı döktüğü törene, CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yakınları katıldı.

Gezi'de 5. can kaybı: Ali İsmail kurtarılamadı


Korkmaz'ın tabutu, kampüsün dışına kadar omuzlarda taşınarak cenaze aracına konuldu. Törene katılan gruplar, cenaze aracını slogan atarak Atatürk Bulvarı'na kadar takip etti.

Korkmaz'ın avukat ağabeyi Gürkan Korkmaz, bir konuşma yaparak gruba teşekkür etti. Korkmaz'ın cenazesi daha sonra memleketi Hatay'a götürülmek üzere yola çıktı.

VALİ: KENDİ ARKADAŞLARINA ZARAR VERİP POLİS YAPTI SÜS VERENLER VAR
Öte yandan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna CNN Türk’te katıldığı canlı yayında Korkmaz’ın ölümünden polislerin sorumlu tutulamayacağını, olaylar sırasında kendi arkadaşlarına zarar verip polisi suçlayan gruplar olduğunu iddia etti.
Vali Tuna şunları söyledi:
Kesinlikle bunu yapan Türk polisi değil. Orda bir takım kişiler tabii ki darp olayını yapıyorlar. 40 civarında kamera görüntüsü toplanıp savcılığa verildi. Savcılık süreci devam ediyor.

O kişilerin kim olduğu konusunda bir tespit yapılamadı. Bir takım gruplar işi provoke etmeye çalıştılar. Hatta aldığımız duyumlara göre kendi arkadaşlarına bile zarar verip ‘bunu polis yaptı’ süsü vermeye çalışan gruplar oldu. Bu tür durumlar varken farklı bir görüntü yaratmaya hiç gerek yok. bu münferit bir hadise. Eskişehir’in farklı sokaklarında bu tarz şeye maruz kalan şahıslar yok. O anda öyle bir olay gelişmiş. Sivil şahıslar tarafında böyle bir eylem yapılmış ve bu gencimize denk gelmiş. Hastane süreciyle ilgili de gereği yapılıyor.
(Radikal, aa)