Ali İsmail Korkmaz'ı taburcu eden hastane kendini savundu

Ali İsmail Korkmaz'ı taburcu eden hastane kendini savundu
Ali İsmail Korkmaz'ı taburcu eden hastane kendini savundu
Gezi Parkı protestoları sırasında Eskişehir'de bir sokak arasında sivil giyimli kişilerin saldırısına uğrayan ve aldığı darbeler sonrası hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünde ihmalle suçlanan Yunus Emre Devlet Hastanesi'nden yazılı açıklama geldi

Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında, bir sokak arasında sivil giyimli kişilerin saldırısına uğrayan ve aldığı darbeler sonrası hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüyle ilgili olarak, iyi muayene ve tedavi edilmediği için eleştirilen Yunus Emre Devlet Hastanesinden yazılı açıklama geldi.

Açıklamada, “Hasta 3.5 saat gözlem altında tutulmuş, Saat 06.30 civarında hastaneden yürüyerek taburcu olmuştur” denildi

2 Haziran gecesi, Eskişehir’deki Gezi Parkı protestolarına katılan ve polis müdahalesinin ardından evine giderken arka sokaklarda, ellerinde sopalar olan, sivil giyimli 5-6 kişinin saldırısına uğrayarak feci şekilde dövülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, 38 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybetmişti. Daha sonra beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Korkmaz’ın darp edildikten kısa bir süre sonra muayene olmak için gittiği Yunus Emre Hastanesi’nden basit ilaçlar yazılarak gönderilmesi ise kamuoyunda büyük tepkiye neden olmuştu.

ESKİŞEHİR / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114246811424689

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hastanenin acayip mantıksız açıklaması - M.Bilge

  Buna açıklama bile denemez. Hiçbir mantığı ve detayları olmayan bu saçma laflardan hastane yetkililerinin hatalı olduğu açıkca anlaşılıyor. Bekleyip göreceğiz bakalım haklarında soruşturma açılacak mı?

  Yarım yamalak doktorluk, yarım yamalak açıklama. - gon1313

  Darp edilip hastaneye gittiği gece, karakola gidip ifade vermezse müdahale edilmeyeceği söylenmiş. Kalp rahatsızlığından dolayı kan sulandırıcı ilaç kullanıyormuş. Dayak yediği sırada dişi kırılmış ve sallanıyormuş. "Eve gidersem, dişim düşerse kanamayı durduramam" korkusuyla hastane bahçesindeki bankta sabahlamış... benim okuduklarım bu şekildeydi. 3.5 saat gözlem altında tutmak böyle bir şey değil bildiğim kadarıyla.

  Enemy - meRnn

  Mavi üniformalılar vurdu, beyaz üniformlular gömdü. Devletin değişiminin gerekliliğini ancak kısmi olarak kabullenen her daim ve her şekilde Orduyu (öz-uniformlular) destekleyen, Silivri Bekçilerinin ders çıkarması elzem olan haber. Anlayana.

  yalan dolan - Ugurefendi

  Beyin kanaması geçiren insanı taburcu ediyorsun.Başbakan burnundan kıl aldırsa 5 saat hastanede tutuyorsun.Bu normal midir şimdi bunu nasıl savunabilir bir hastane?

  Ne anlama geliyor - enggel

  Peki bu hastane çektiği filmlerde beyin kanamasını görememiş midir.Yada hiç film çekmemiştir.Filmlerde beyin kanaması ya da darbelerin görülmeme ihtimali var mıdır?Benim aklıma gelen şey iyi muayene yapılmadığıdır.3/5 sopa yemiş deyip eline bir reçete verilerek evine gönderilmiş olduğudur.Kafamızı bir yere vurduğumuzda hastanelerin hemen gözlem altına aldığını ve tüm filmlerin çekilmeden kimsenin eve gönderilmediğini herkes bilmektedir.

  Açıklamanın geri kalanı nerede? - tolga doğruer

  Açıkçası radikal gazetesinin açıklamadan bir cümleyi yayınlayarak geri kalanını 'karartması' bu gazeteye hiç yakışmayan bir 'maniplasyon' oldu. Zira bahsi geçen açıklamada rahmetli Ali İsmail Korkmaz'ın tomografi ve filmlerinin çekildiği,tahlillerinin yapıldığı,bunun üzerine de 3,5 saat gözlem altında tutulduğu,hastanın kan pıhtılaşmasınını önleyen coumadin isimli ilacı kullandığı,bu ilacın da rutin tahlillerde tespit edilemediği açıkça belirtilmekte.Oysa haberde bir kenarda 3,5 saat oturtulup yollanmış gibi bir izlenim oluşuyor.Lütfen siz haberi verin,ne düşüneceğimize biz karar verelim;ki haberciliğin özü de bu olsa gerek...

  Yetkililer - adnan murat

  "Taburcu olduğunda iyileşmişti, sonradan arkadaşları darp etmiştir onu" deyin de tam olsun. Rezilliğinizi örtbas etmek için yaptığınız açıklama daha büyük rezillik. Bırakın o mesleği, kirletmeyin.