Ali İsmail Korkmaz'ın annesi: Hakkımı Fatma Şahin'e helal etmiyorum

Ali İsmail Korkmaz'ın annesi: Hakkımı Fatma Şahin'e helal etmiyorum
Ali İsmail Korkmaz'ın annesi: Hakkımı Fatma Şahin'e helal etmiyorum
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Meclis Genel Kurulu'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bütçe görüşmesinde Eskişehir'de Gezi eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz'ın mektubunu kürsüye taşıdı. Anne Korkmaz mektubunda, "Yavrusu kucağından alınan bir anne olarak ben hakkımı Fatma Şahin'e helal etmiyorum" diyor.

Hürriyet'ten Bülent Sarıoğlu'nun haberine göre, “Sayıştay raporları buraya gelmeden bu bütçe gayrimeşru bütçedir, bu bütçe helal bütçe değildir. Bu bütçe anaların gözyaşını dindirir mi?” diyen Yüceer, Emel Korkmaz’ın kadın bakan olarak acısına sessiz kalan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e hakkını helal etmediğini söyledi. Yüceer, kürsüden bir bölümünü okuduğu mektupta anne Korkmaz’ın mesajlarını şöyle aktardı:

ÜZÜLDÜK DESELERDİ

“Ali İsmailimin yüreği sevgi doluydu, hayatı, insanları, doğayı, hayvanları çok seviyordu. Bu acıyla nasıl yaşayacağımı düşünürken şimdi bizlere yeni acılar yaşatıyorlar. Ali İsmail’in davasını bizlerden kaçırıyorlar. Ali İsmailim, o gün arkadaşlarıyla yeni bir eve taşınma telaşı içerisindeydi. Kontrat imzalayıp kendi evlerine döndükleri sırada o akşam , yapılan yürüyüşü görmüşler ve katılmışlar. Eşyaları odasına geldi ancak kendisi eve gelemedi. Neden benim yavrumu öldürdüler? Yavrumun acımasızca öldüresiye dövüldüğünü, nasıl katledildiğini herkes izledi. Sayın Fatma Şahin izlerken hiç mi içi sızlamadı, hiç mi duygulanmadı ki bir kez olsun ‘Böyle olsun istemezdik’ demedi, bir başsağlığı dilemedi. Benim yavruma dünyanın her yerinden rahmet okundu. Yavrusu kucağından alınan bir anne olarak ben hakkımı Fatma Şahin’e helal etmiyorum. Allah hiçbir anneye bu acıyı yaşatmasın.”