Ali İsmail Korkmaz'ın annesi: Hakkımı Fatma Şahin'e helal etmiyorum

Ali İsmail Korkmaz'ın annesi: Hakkımı Fatma Şahin'e helal etmiyorum
Ali İsmail Korkmaz'ın annesi: Hakkımı Fatma Şahin'e helal etmiyorum
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Meclis Genel Kurulu'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bütçe görüşmesinde Eskişehir'de Gezi eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz'ın mektubunu kürsüye taşıdı. Anne Korkmaz mektubunda, "Yavrusu kucağından alınan bir anne olarak ben hakkımı Fatma Şahin'e helal etmiyorum" diyor.

Hürriyet'ten Bülent Sarıoğlu'nun haberine göre, “Sayıştay raporları buraya gelmeden bu bütçe gayrimeşru bütçedir, bu bütçe helal bütçe değildir. Bu bütçe anaların gözyaşını dindirir mi?” diyen Yüceer, Emel Korkmaz’ın kadın bakan olarak acısına sessiz kalan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e hakkını helal etmediğini söyledi. Yüceer, kürsüden bir bölümünü okuduğu mektupta anne Korkmaz’ın mesajlarını şöyle aktardı:

ÜZÜLDÜK DESELERDİ

“Ali İsmailimin yüreği sevgi doluydu, hayatı, insanları, doğayı, hayvanları çok seviyordu. Bu acıyla nasıl yaşayacağımı düşünürken şimdi bizlere yeni acılar yaşatıyorlar. Ali İsmail’in davasını bizlerden kaçırıyorlar. Ali İsmailim, o gün arkadaşlarıyla yeni bir eve taşınma telaşı içerisindeydi. Kontrat imzalayıp kendi evlerine döndükleri sırada o akşam , yapılan yürüyüşü görmüşler ve katılmışlar. Eşyaları odasına geldi ancak kendisi eve gelemedi. Neden benim yavrumu öldürdüler? Yavrumun acımasızca öldüresiye dövüldüğünü, nasıl katledildiğini herkes izledi. Sayın Fatma Şahin izlerken hiç mi içi sızlamadı, hiç mi duygulanmadı ki bir kez olsun ‘Böyle olsun istemezdik’ demedi, bir başsağlığı dilemedi. Benim yavruma dünyanın her yerinden rahmet okundu. Yavrusu kucağından alınan bir anne olarak ben hakkımı Fatma Şahin’e helal etmiyorum. Allah hiçbir anneye bu acıyı yaşatmasın.”


  http://www.radikal.com.tr/116650911665094

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  delireceğim - denizcikedi

  Şu kadının fotoğrafına bakıp ta yüreği yanmayan, gözyaşlarını tutabilen var mıdır? Hâlâ Türkiye'ye destur çeken faşist zihniyetliler için bunun bir anlamı var mıdır? Ali İsmail'in mahzun gülüşü rüyalarına giriyor mudur? Bir çocuğu döverek öldüren katillere empati duyanlar kimlerdir?

  Nedir bu insana acimamazlik? - Candem

  Insan bu mektubu okyunca ici burkuluyor, aglamamak elde degil. Evet ana senin acini ben bir insan olarak tahmin ediyorum. Allah kimseye senin acini yasatmasin!!! Ben düsmanimin bile böyle acilari yasamasini istemiyorum. Silin su polislerden, politikacilardan, vahseti. Kiymayin insanlarimiza, neden acilari hep anadolu insani yasasin? Baris ve insanlik memleketime ne zaman gelecek? Hamburg´dan saygilarimla

  cennet ehli - KILIC S

  zulme ugrayanlarin ins ugrayacagi yer.allah sabirlar versin anam sen zaten bedduanla onlara yapanlara ve yapanlara onayak olanlara huzur vermezsin.allah yardimcin olsun..bu mmilletten fayda yok...

  hadi - berfukenan

  hadi sayın bakanım.sanırım sizde annesiniz,başbakanımız gezide ölenleri birkez olsun ağzına alıp iyi yada kötü anmadı.siz anın birkerecik.ama sonunda milletvekilliğindende,belediye başkanlığındanda olmak var.yada aday olduğunuz ilin analarınca cezalandırılmak.aşağımı tükürmek,yukarımı.çokmu zordu,bir başsağlığı.kolaymı yetişiyor,bu gençler.ahları var.ve emin olun sayın bakanım,onlarda bu ülkeyi ve insanlarını,anasının dediği gibi,dağını,taşını,böceğini,kuşunu,çok sevmişlerdi.ve tek suçlarıydı bu.pardon birde muhalif olmaktı.sizin gibi olmamaktı.çünkü gençtiler.bir zamanlar sizin olduğunuz gibi.deli kanlılardı.hep delikanlı kalacaklar.