@ismailsaymaz

Ali İsmail Korkmaz'ın katil zanlısı serbest bırakıldı

Ali İsmail Korkmaz'ın katil zanlısı serbest bırakıldı
Ali İsmail Korkmaz'ın katil zanlısı serbest bırakıldı
Eskişehir'de Gezi olayları sırasında darp edilerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın katil zanlısı olarak gözaltına alınan S.K.' tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Eskişehir'de üniversiteli Ali İsmail Korkmazın sopalarla dövülerek öldürüldüğü iddiasına ilişkin bu sabah gözaltına alınan 33 yaşında ki S.K sorgulanmak üzere Eskişehir adliyesine getirildi.

Savcının karşısına çıkarılan S.K, Eskişehir’deki hiçbir avukat sopalı saldırganın avukatlığını üstlenmeyi kabul etmediği için ifade işlemine geçilemedi.

Bir süre savcılıkta bekletilen S.K. için üç avukat gönderildi ancak avukatların üçü de sanığı savunmayı reddederek geri döndü. Ancak bir süre sonra bulunan avukatla S.K.’nın ifadesi alınabildi. İfadesi alınan zanlı tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme aşamasında S.K.'nın dördüncü avukatı da 'başım ağrıyor' diyerek mazeret gösterip savunmadan çekildi.

Daha sonra buluna avukatla başlayan yargılama sonucunda nöbetçi mahkeme, S.K.'ya yurt dışına çıkış yasağı koyarak adli kontrol kararıyla serbest bıraktı. S.K. hafta bir gün güvenlik birimlerine giderek imza verecek.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI: 2 KİŞİ ARANIYOR
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı resmi internet sitesinde Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesi olayı ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.
Gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen şüpheli S.K.'nin daha önce silahla ateş etmek suçundan poliste suç kaydının bulunduğunu, olay gecesi alkollü olduğunun belirtildiği açıklamada, olayla ilgili 2 kişinin daha arındığını bildirildi. S.K.'nın gözaltına alınmasına sebep olan görüntülerin sosyal medyaya verildiğinin belirtildiği açıklamada aynen şöyle denildi:

"Ali İsmail Korkmaz'ın'ın öldürülmesi olayının aydınlatılması amacıyla özel olarak bir Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiş olup kendisine başkaca bir iş verilmemiş ve sadece bu olayın faillerinin yakalanması amaçlanmıştır. İddia edildiğinin aksine soruşturma dosyası emniyet birimlerine havale edilerek oranın inisiyatifine bırakılmayıp, bizzat Başsavcılığımızın bilgi ve kontrolünde yürütülmektedir. Bu kapsamda koordineli ve düzenli şekilde İl Jandarma Komutanlığı ile çalışma yapılmakta olup çeşitli kurumlara 52 adet müzekkere yazılmış, olayla ilgili 15 kişinin ifadesi bizzat Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından alınmış, bilirkişi incelemelerini ise ayrı ayrı 3 kişi tarafından yapılmış, el konulan 40 CD ile 3 hard disk üzerindeki incelemeler ise özellikle Jandarma Kriminal Dairesine yaptırılmak üzere gönderilmiş, konu hassasiyetli takip edilmekte olup bir an önce sonuçlanması beklenmekte olup sonuçlar alındığında kurye ile alınması planlanmaktadır.

KEŞİFTE EMNİYET GÖREVLİLERİ HAZIR EDİLMEDİ
Olay yerinde yapılan keşifte emniyet görevlileri hazır edilmemiştir. Olayla ilgili olarak itibariyle gözaltına alınıp Başsavcılığa sevk edilen S.K.'nın 6 bin 136 sayılı kanuna muhalefetten dolayı emniyette kaydının bulunduğu ve olay günü arkadaşları ile birlikte alkol aldıktan sonra olay yerinde göstericilerle tartıştığı, S.K.'nın gözaltına alınmasına sebep olan görüntülerin bu güne kadar Başsavcılığımıza iletilmediği, sosyal medyaya verildiği, buradan alınan görüntülerle şahsın teşhis edildiği ve TCK 87/4 maddesinde tanımlanan kasten yaralama sonucu ölüm suçundan dolayı tutuklamaya sevk edildiği, olaya karıştığı iddia edilen ve kimlikleri tespit edilen diğer 2 kişinin ise aranmasına devam edildiği kamuoyuna saygıyla duyurulur."


  http://www.radikal.com.tr/1141898114189817

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  akla zarar - glstnn

  üniversite öğrencileri bile evlerinden alınarak göz altına alınabiliyor fakat bir kişinin ölümüne sebep olan bu kişi serbest kalıyor, bulunamıyor öylemi.. çok yazık..ne kelimeler yetiyor ne düşünmek yetiyor :(

  Kurtulmak - celal103

  Kurtulus yok tek basina.Cocuklarimizi tek tek katledebilirsiniz sonuc Ali Ismail'lerin bitmiyecegi.

  salın katilleri - Efendisiz65

  şu suratı hiçbir namuslu devrimci kafasından silmesin. ne bu suratı, ne deşifre edildikten sonra öteki katil suratları ne de ali ismailin gözlerini...unutmasın hiçbir namuslu devrimci.

  Cinayet sanığı serbest - yusufdemir55

  Cinayet sanığı serbest,palalı saldırgan Fas'ta,Ethem Sarısülük'ü öldüren polis serbest.. Birde tutuklananlara bakalım. Ellerinde ne sopa, ne tabanca,ne pala nede bıçak var. Sarısülük cinayetinin tanıkları bile hapiste. Nereye gidiyoruz?

  vicdansızlık - Ugurefendi

  bayrak satarsan tutuklanırsın adam öldürürsen tutuksuz yargılanırsın.adaletin batsın be türkiyem.

  Olacağı buydu zaten... - citizen

  Ne bekliyordunuz ki. Tutuklu olarak yargılanacak olan "bayrak sattığı için değil, direndiği için tutuklandığını savcılığın açıkladığı yurttaş. Bu cinayet zanlısı elbette tutuksuz yargılanacak ve iki-üç gün sonra da yurt dışından hatıra fotoğrafı gönderecek. Diğer gariban bekle ki direnişçi olmadığını anlatabilsin. Yargı sanki inadına alıyor böyle kararları...

  bu ülkede kimsenin can güvenliği kamamıştır - aytulbodrum

  artık bu ülkeye de polise de yargıya da inanmıyor güvenmiyorum. göz altına alındığı halde palalı yurt dışına kaçtı. o kadar kamera görüntüsüne bilgiye, karşı alinin katilleri ise elini kolunu salaya salaya geziyorlar. aklım almıyor beynim duruyor. ama gün gelecek, devran dönecek. Ethem'in, Ali'nin, Abdullahın, Mehmet'in ruhları sizi rahat bırakmayacak...