Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesini soruşturan savcı değişti

Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesini soruşturan savcı değişti
Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesini soruşturan savcı değişti
Eskişehir'de, Gezi Parkı eylemlerinde 5-6 kişinin sopalı saldırısına uğrayıp, 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten savcı, adli tatil nedeniyle geçici olarak değişti.

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de, Gezi Parkı eylemlerinde 5-6 kişinin sopalı saldırısına uğrayıp, 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili olarak soruşturmayı yürüten savcı , adli tatil nedeniyle geçici olarak değişti.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, 20 Temmuz- 31 Ağustos tarihleri arasındaki adli tatil nedeniyle, Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünü soruşturan cumhuriyet savcısı Hakan Ali Erkan'ın yerine, geçici olarak savcı Hasan Gönen'i görevlendirdi.Cumhuriyet Savcısı Hasan Gönen'in adli tatilin biteceği 1 Eylül 2013 tarihine kadar Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü ile ilgili soruşturmayı yürüteceği belirtilirken, bazı avukatlar hassas bir dosyada savcı değişimine gidilmesini eleştirdi

DHA


  http://www.radikal.com.tr/114234111423415

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Adalet hep mi... - mafizip

  Adalet hep mi sınıfta kalıcak.. şimdi bu çocuğu öldürenler nasıl bir vicdanla gece başını yastığa koyabiliyorlar.. nasıl uyuyabiliyor.. ve başbakan nasıl uyuyor..

  savcı değişirse... - lastikordek

  bu devletin kendisine ve adaletine güvenmiyoruz. bizler vicdanlarımızda sizi sonsuza dek mahkum ediyoruz. suçluları kollayan bir devletin yargı karşısında mahkum edilmeyeceğini çok iyi biliyoruz. özel yetkili mahkemelerin hiç bir zaman kaldırılmayacağını biliyorduk zaten. o polisler ve yardım eden katilleri korumanın yeni yolu bulunmuş. bir gün bu davalar tekrardan açılıp geç te olsa sorumlular başbakana kadar yargılanmalıdır. öfkemizi kuluçkaya yatırıp beklemeyi bilmeliyiz. zavallı iktidar korkusundan her yolu deniyor. hukuka uygun olup olmadığına bile bakmıyor.

  adalet duygusu incinirse... - sabahattinali

  davanın savcısının değiştirilmesi doğal olarak akla bir takım soruları getirecektir. adalet varsa devletin bekası vardır..suça karışan devlet görevlilerin dokunulmazlığı en başta adalet duyguların incinmesine ve devlete duyulan güveni zedeler...

  OLACAĞI BUYDU.BUNU BİLMEK İÇİN KAHİN OLMAYA GEREK YOK. - m.rozbilen

  Biraz önce "esnaf da isyan etmiş" başlıklı habere yaptığım yorumda soruşturma savcısının her an değişebileceğinden,bu görevden alınabileceğinden söz etmiştim.Arkasından gelen haber bu görüşümde haklı olduğumu göstermiştir.Keşke haklı olmasaydım.Türkiyede haklı olmak için kahin olmaya gerek yok.Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.Korkum soruşturmanın akamete uğraması.Ama halk'a çok inanıyorum,bu adaletsizliğe göz yummayacaklardır.Tanıkların Allah için gördüklerini gidip inadına soruşturma savcısına anlatmalarını diliyorum.

  Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesini soruşturan savcı değişti - ms@deniz

  Gencecik bir insanı öldürdüler, onun yaşamına son verdiler, bunların bu davayı sümen altı edecekler böylesi bir davanın savcısı değişir mi?