@ismailsaymaz

Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünde 6'ncı adam

Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünde 6'ncı adam
Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünde 6'ncı adam
Ali İsmail Korkmaz'ı öldüren dayağın görüntülerinden bir 'şüpheli' daha çıktı. Korkmaz ailesi ifade verip bırakılan polisin tutuklanmasını istedi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Eskişehir’de üniversiteli Ali İsmail Korkmaz’ın dövülmesine adı karışan altıncı şüphelinin, polis memuru Y.A. olduğu öne sürüldü. Korkmaz Ailesi’nin avukatları, savcılık tarafından ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadesi alınan ‘Terörle Mücadele’ polisi Y.A.’nın tutuklanması için dilekçe verdi.
Radikal’in geçen hafta yayınladığı görüntülerde, 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın beş kişi tarafından tekmelendiği görülüyordu. Görüntülerdeki beş kişinin, polis memuru Mevlüt Saldoğan, Harman Ekmek Fırını’nın sahibi İsmail Koyuncu ile akrabaları Ramazan Koyuncu, Muhammet Vatanseven ve Ebubekir Harlar olduğu saptanmıştı. Bu beş kişi ‘kasten adam öldürme’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.


Copla koşarken görülüyor
Bu kişilerin yanı sıra Eskişehir Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli Y.A.’nın şüpheli sıfatıyla ifadesinin alınıp serbest bırakıldığı öğrenildi. Y.A.’nın, kimliği saptanamayan altıncı saldırgan olduğu ileri sürüldü.
Kamera görüntülerine bakıldığında Korkmaz, 2 Haziran’da saat 23.57’de dört sivil saldırgan tarafından yere düşürülerek tekmelenirken, boş sokaktan iki kişinin lince doğru koştuğu görülüyor. Bu iki kişiden ilkinin, polis Y.A. olduğu iddia ediliyor. Elinde cop bulunan Y.A. arkadan yaklaşarak Korkmaz’a yöneliyor. Fakat vurup vurmadığı tam olarak seçilemiyor. Y.A.’ın ardından koşan polis Mevlüt Saldoğan ise Korkmaz’ı tekmeliyor. Bu sırada Y.A.’nın arkadaşını seyrettiği ve sonra birlikte bir başka sokağa girdikleri görülüyor. Saldoğan’ın 1 dakika sonra yeniden gelip Korkmaz’ın başına üç kez tekme attığı görülüyor. Bu görüntülerden sonra Y.A.’nın 6 Ağustos ’ta şüpheli sıfatıyla ifadesi alındı. Korkmaz’ın kendilerine taş attığını ileri süren Y.A., ifadesinde, meşe odunuyla görülen ve tutuklandıktan sonra serbest bırakılan Serkan Kavak’ı tanıdığını ifade etti. Dört sivil kişinin eylemcilere müdahale ettiğini anlatan Y.A. “Eylemcilerin dövülmesi veya yakalanması konusunda resmi veya sivillere herhangi bir emir ya da talimat vermedim. Sadece bir grup göstericiyi kovalarken benim önüme çıktılar. O şekilde sivillerin yakalayıp kovaladıklarını gördüm” diye konuştu. 36 yaşındaki Y.A. bu ifadesinden sonra serbest bırakıldı. Fakat geçen hafta Korkmaz Ailesi’nin avukatları, Y.A.’nın da tutuklanması istemiyle savcılığa başvurdu. Savcılık henüz kararını açıklamadı.


  http://www.radikal.com.tr/114774111477413

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  peki ya vali ? - user1023527

  Peki ya vali ne olacak. olayda polis yoktur deyip suçluyu saklayan ve gizleme yolunu giden vali de aynı dosya içerisinde yargılanmayacak mı ?

  yazım hatalarınıza dikkat ediniz! - maren

  Eskişehir’de üniversiteli Ali İsmail Korkmaz’ın dövülmesine adı karışan altıncı şüphelinin (olmayacak) Eskişehir’de üniversiteli Ali İsmail Korkmaz’ın 'dövülerek öldürülmesine' adı karışan altıncı şüphelinin ....

  BÖYLE POLİSLİK BATSIN - m.rozbilen

  Elinde jop'la,ister vursun ister vurmasın öldürücü darbelere maruz kalan Ali İsmail Korkmaz'a yapılanı seyredip müdahale etmemek,sessiz kalmak ve olayı örtbas etmeye çalışmak bile başlı başına suç ve öldürme eylemine ortak yapar.Polis Y.A.'nın cezadan kurtulması mümkün değil.Tutuklu polis ile birlikte, diğer sivil şahıslardan daha fazla ceza yerler.Zira sivil şahısların devletimize polisimize yardımcı olduk demeleri boşuna değil.Suçlu da olsa polisin gözü önünde birine saldırı kabul edilemez.Hele saldırıya uğrayan ölmüş ise, polisin görevde kayıtsızlık göstermek gibi garip bir suçlamayla kurtulamaz.Kaldı ki bu olayda bizzat polis de karışmış ve öldürücü darbeyi o indirmiştir.Peki polis bu hareketiyle ülkeyi düşmandan kurtardığını mı zannediyor? Üstelik ödüllendirilmeyi mi bekliyorlardı? Bana kalırsa öyle.Başbakanın devreye girip onları kurtarmasını umuyorlar.Belki Başbakanı memnun etmek için kraldan da kralcılık yaptılar.Ama unutmasınlar ki Başbakan hala yerinde duruyor,kandileri de hapiste çürüyecekler.Ya çoluk çocukları? Onlara da herhalde Başbakan bakacak.Bu polisler sadece kendilerini yakmadılar,varsa çoluk çocuklarını da yaktılar.Bu bütün polislere ibret olsun.