Ali İsmail Kormaz'ın katil zanlılarına müebbet istendi

Ali İsmail Kormaz'ın katil zanlılarına müebbet istendi
Ali İsmail Kormaz'ın katil zanlılarına müebbet istendi
Eskişehir'de Gezi eylemleri sırasında dövülen ve 38 gün komada kaldıktan sonra hayatını Kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın katil zanlısı dördü polis memuru 8 kişi için ömür boyu hapis cezası istendi.

Eskişehir'de 2 Haziran'daki Gezi Parkı eylemleri sırasında uğradığı saldırı sonucunda 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü ile ilgili olarak, 5'i tutuklu 8 sanık hakkında 'suç kastıyla kasten adam öldürmek' suçundan ömürboyu hapis cezası istendi.

Cumhuriyet Savcısı Hakan Ali Erkan tarafından 9 Eylül tarihinde Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edilen ve onaylanıp Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianame 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Ali İsmail davasında bilirkişi krizi

Mahkeme heyetinin, Cumhuriyet Savcısı Hakan Ali Erkan tarafından hazırlanan 21 sayfalık iddianameyi aynen kabul ettiği belirtildi.

Buna göre Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü ile ilgili olarak tutuklu sanıklar polis memuru Mevlüt Saldoğan (41), fırıncı İsmail Koyuncu (35), akrabaları Ramazan Koyuncu (27) ve Muhammet Vatansever (32) ile pidecide çalışan Ebubekir Harlar'ın (20) yanı sıra, ifadeleri alınıp serbest bırakılan polis memurları Şaban Gökpunar (36), Hüseyin Engin (43) ve Yalçın Akbulut (36), 'suç kastıyla kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası istemi ile yargılanacak.
İşte, Ali İsmail'in dövüldüğü o an

DAVA BAŞKA İLDE GÖRÜLEBİLİR
Ankara 'daki Gezi eylemleri sırasıda polis memurunun silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Ethem Sarısülük'ün duruşmasında yaşanan olaylar nedeniyle Eskişehir'de de Ali İsmail Korkmaz davasında benzer olayların yaşanabilme ihtimaline karşın, duruşmanın bir başka ilde görülme ihtimalinin de bulunduğu belirtildi.
Ethem'in davası görülemedi

Korkmaz ailesinin avukatlığını aralarında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun da bulunduğu Ankara, Eskişehir ve Hatay barolarına kayıtlı 13 avukatın üstlendiği kaydedildi.
Davayla ilgili duruşma tarihinin 1 ay içinde açıklanacağı bildirildi.

DHA - Kemal ATLAN


  http://www.radikal.com.tr/115233211523325

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Caydırıcı ceza - Canbaba68

  İnşallah kararda aynısı çıkarda yurdum insanı için bir nebzede olsa caydırıcı olur.

  ya vali? - sofronitsky

  olayın ardından iğrenç açıklamalar yapan eskişehir valisi için de bir süreç başlayacak mı acaba? yoksa hükumetin valisi kontenjanından dokunulmaz mı kendisi?

  .... - No_Pasaran

  müebbet istenir, sonuçta hepsi denetimli serbestlikle dışarı çıkar... ya da işte bir kaç ay adalet bakanlığı dinlenme tesislerinde izdivaya çekilirler...

  aynı terane - myasin

  hizbullah davasından yargılananlara da ömür boyu denmişti. hepsini saldınız. Onları koruyacak bir yasa daha çıkarılacaktır.

  Adalete inancimiz - Ayse Sule

  Davanin bu noktaya gelmesinde emegi gecen herkesten Allah razi olsun. Ben zaten hic yitirmemistim adalete olan inancimi. Bu haberle birlikte insaallah Ali'nin acili ailesinin de yuregine bir parca ferahlik gelir, adalete olan inaclari tazelenir. Kimilerinin israrla telkin ettiginin aksine, hatalari telafi, yaralari sarma konusunda samimi bir caba var ortada. Insaallah devami de gelecektir.