Ali İsmail soruşturmasında flaş gelişme

Ali İsmail soruşturmasında flaş gelişme
Ali İsmail soruşturmasında flaş gelişme
Ali İsmail Korkmaz soruşturmasında 1 kişi daha tutuklandı.

Eskişehir'de 2 Haziran'da Gezi Parkı protestoları sırasında sopalı kişilerin saldırısına uğrayan ve 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz cinayetiyle ilgili aralanan 20 yaşındaki pideci Efraim F. de tutuklandı. SBöylece tutuklu sayısı 5'e çıktı.

Ali İsmail Korkmaz'ın saldırıya uğradığı yerdeki fırının kamera görüntülerinin Jandarma Kriminal Birimi'nde açılmasının ardından saldırganlar arasında görüntüsü bulunan ve güvenlik güçlerince aranan Efraim F. dün Konya'nın Yunak İlçesi'nde jandarma tarafından yakalandı. Gözaltına alınarak Eskişehir'e getirilen Efraim F., sorgusunda suçlamaları kabul etmedi.

Bir başka yerdeki pidecide çalıştığını söyleyen Efraim F., "Olay gecesi fırının yanındaki arkadaşlarımızı ziyarete gittim. Polisler kaçan bir kişiyi durdurmamız için bize seslendi. Bunun üzerine biz de bu kişiyi durdurduk. Ben bu kişiye dövmedim" dedi.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı Hasan Gönen tarafından sorgulanan Efraim F. tutuklama istemiyle sevk edildiği Nöbetçi 6'ncı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak Eskişehir H Tipi Cezaevi'ne konuldu.

Olayla ilgili olarak geçen 7 Ağustos tarihinde de polis memuru M.S., fırın sahibi İ.K.. ile fırın çalışanları R.K. ve M.V. de tutuklanmıştı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından 19 gün tutuklu kalan özel halk otobüsü şoförü S.K. ise serbest bırakılmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/114633711463371

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YASAR NE YASAR NE YASAMAZ - Roza lüxemburg

  Birkac gün sonra serbest kalirlar. Savci AKP li POLIS akp li, HAKIM akp li derdini kime anlatacasin.Eger gercekten dürüstseler Kamera kayitlarini silen Polis ve amirlerini aciga alsinlar.