'Ali İsmail'i dövenler arasında polis de vardı'

'Ali İsmail'i dövenler arasında polis de vardı'
'Ali İsmail'i dövenler arasında polis de vardı'
Gezi protestoları sırasında Eskişehir'de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın katil zanlılarının yakalandığına ilişkin açıklamaya ağabeyi şüpheyle yaklaşıyor: "Kardeşime saldıranların arasında polis de olduğunu net olarak biliyoruz."

ANTAKYA - Eskişehir'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin sıktığı biber gazından kaçarken ara sokakta sivil giysili 5- 6 kişinin saldırısına uğrayan ve ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ağabeyi Avukat Gürkan Korkmaz, saldırıyı düzenleyen sivil kişilerin, polis olmadığı ve şüphelilerin yakalanarak gözaltına alındığı haberlerini samimi bulmadıklarını söyledi.

Antakya'nın Ekinci Beldesi'nde kardeşinin yasını tutan avukat Gürkan Korkmaz, kimlerin gözaltına alındığını henüz bilmediklerini, ancak saldırıda polislerin de olduğunu net olarak bildiklerini belirtti.


‘GÜNAH KEÇİSİ YARATMASINLAR’
Emniyetin kendi içindeki polisleri de teslim etmesini istediklerini söyleyen ağabey Korkmaz, "Şu an ifadeye alınanların kimler olduğunu bilmiyoruz. Umarız ki, faillerdir. Bu faillerin arasında polisler de var. Bundan artık eminiz. Emniyet, kendi arasındaki polisleri vermediği sürece, samimi bulmuyoruz. Bize günah keçisi vermesinler, failleri versinler. Bir de bunlara destek olanları versinler. Vatandaşların yanında Ali İsmail'e vuran polisleri versinler, failleri bulsunlar. Medyada bilgi kirliliği yaratıp, hedefleri saptırıp, günah keçileri yaratmasınlar" dedi.
‘GÖRÜNTÜLERDE POLİS VARDI’
Oğluna yapılan saldırı görüntülerinde, tam teçhizatlı bir resmi polis olduğunu savunan acılı baba Şahap Korkmaz da, polisin eli sopalı çeteyle anlaşma yaptığını ileri sürdü. Eyleme katılan ve biber gazından kaçan çocukların 'fare gibi kovalanıp, dövüldüğünü' iddia eden Şahap Korkmaz, şöyle konuştu:

"Failleri bulunmuşsa, gözaltına alınmışsa, bunlar kanıtlanmalı. Tam olarak kanıtlanmalı. 'Yakalandı, gözaltına alındı' sadece sözde kalmasın. Görüntülensin. Bir de, birkaç saniyelik video kasetinde bir tane polis vardı. Maskeli, coplu silahlı, resmi elbiseli polis görünüyordu. Çeteyle anlaşma yapıyorlardı. Aralarında 'gelenlere ne yapacağız' diye konuşuyorlardı. Nihayetinde çocuklar geliyor, sanki fare kovalar gibi öldüresiye vuruyorlardı. İnsanlara acımadan, öldüresiye vuruyorlardı. Bu olayın içinde polislerin de olduğu kesin. Eğer siviller de varsa, polislerin koruması altındadır. Kesinlikle, polislerin himayesinde bu olaylar olmuş. Birkaç saniyelik görüntüler, bunların hepsinin mesajını veriyor anlayana."


RAMAZAN ÇELİK / DHA

Ali İsmail'i n katil zanlıları gözaltında


  http://www.radikal.com.tr/114184211418425

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Allah beni affetsin - zegg

  2 secim bu iki yüzlülere oy verdim . Çalmalarına, öldürmelerine, kandırmalarına verdiğim bir oy nedeni ile vesile oldugum icin allah beni affetsin. İnşallah herkes gerçeği görür, Suç işleyenler bu dünyada da cezasını alır. Lakin ilahi adaletin oldugu yerde hic kimse camide namaz, ramazan da oruc ile kulları kandırdığı gibi onu yaradanı da kandırabileceğini sanmasın. 70 milyonun hakkı üzerinizde .Bu dünya hiçbirinize kalmadı ve de kalmayacak. Ve de tarih sizi şu an sizin sorguladıklarınız gibi sorgulayacak, gerçekler er ya da geç ortaya cıkacak.

  carpenoctem... - hogiro

  Bu ülke hep böyle idi, hatta daha kötü idi. Sadece yapilan iskence ve saldirilara muhatap olan kesimler degisti veya artti. Bu yapilanlar binlerce fazlasiyla kürtlere yapildi, ama kürtler bunlari söyledikce haykirdikca susturulip vatan haini yaftasiyla asagilandilar. Maalesef bugün bu iskencelere saldirilara muhatap kalan kesim de zamaninda kürtlere yapilanlar karsisinda sessiz kaliyor hatta yapilanlari destekliyordu vatan millet sakarya adina. Bir söz vardir ya bana dokunmayan yilan bin yil yasasin, iste o söz cok seyi acikliyor. Bugün bir kesime yapilan gün gelir herkese uygulanir.

  Polis yapmaz öyle şey... - citizen

  Polis öyle bir şey yapmaz. Hani Ethem'in olayında olduğu gibi belki eline taş filan gelmişse ya da bu beni linç eder filan diye korkup paniklemişse belki. Gerçi o eli sopalılar da kendilerini polis yerine koyup "ben de sizdenim amirim" diyenlerden değil mi.

  saldırganlar arasında - aharasa

  saldırganlar arasında polis yok muydu? ya %50'yi tutamıyorum, sokaklardakiler şiddet yanlısı vandallar, dayak atan polisim destan yazdı, ölümlere üzülmeyin diyen zat yok muydu? peki yalanları papağan gibi tekrarlayan, camide içki içilmesini bir namus meselesi yapan, yalakalıktan gösterilere en ufak bir değer atfetmiyen malum medya yok muydu? peki bu yalanları kullanmaktan büyük haz alan, kazandığı iktidarı kaybetmek istemeyen akp taraftarı halk yok muydu? topluca bir katliam değil mi bu?

  ... - carpenoctem

  videolarda açıkça görülüyor ki darp eden kişilerin elinde polis tipi cop, diğer ellerinde veya yüzlerinde ise polis tipi gaz maskesi var. şüpheliler polis değil, sıradan vatandaş demek bir milletle dalga geçmektir, aptal yerine koymaktır. artık sinirlerim alt üst olmadan haber bile okuyamaz hale geldim, nasıl bir ülke olduk biz böyle yahu.