Ali İsmail'i dövenlerin çalıştığı fırının adı değişti

Ali İsmail'i dövenlerin çalıştığı fırının adı değişti
Ali İsmail'i dövenlerin çalıştığı fırının adı değişti
Eskişehir'de Gezi Parkı protestoları sırasında bir ara sokakta sivil ve polis kişiler tarafından dövülen ve beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın faillerinden biri olarak adı geçen fırıncıya ait fırın isim değiştirdi.

Radikal.com.tr – Eskişehir’de Gezi Parkı protestoları sırasında bir ara sokakta sivil ve polis kişiler tarafından dövülen ve beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın faillerinden biri olarak adı geçen fırıncıya ait fırın isim değiştirdi. Ali İsmail Korkmaz’ın öldüresiye dövüldüğü sokakta yer alan Harman Fırın’ın adı Ankara Ata Ekmek Fırını oldu.

Ali İsmail Korkmaz, 2 Haziran’da Yunus Emre Caddesi’ndeki gösteriden kaçarak Sanayi Sokak’a girmiş; polisler ve sivil bir grup tarafından dövülmüş, kaldırıldığı hastanede 10 Temmuz’da hayatını kaybetmişti.

Baskahaber.com internet sitesinden Hıdır Tok’un haberine göre Korkmaz’ın saldırıya uğradığı Sanayi Sokak’ta bulunan ve Korkmaz’ın öldürülmesi olayının failleri arasında yer alan İsmail Koyuncu’ya ait ekmek fırınının adı değiştirildi. Fırının eski adını taşıyan tabelaları da 17 Ağustos 2013'te kaldırılmıştı.

Soruşturma sürecinde, Sanayi Sokak’a bakan üç kameranın da görüntülerinin “kayıp” olduğu anlaşılmış, Jandarma Kriminal Dairesi tarafından yapılan incelemede, Harman Ekmek Fırını’na ait görüntülerin iki kez silindiği saptanmış ve görüntüler geri getirilmişti. Bu görüntülerin de fırıncı İsmail Koyuncu tarafından silindiği anlaşılmıştı.

Hıdır Tok’un Başka Haber internet sitesinde yer alan haberinin tamamı şu linkten okunabilir:
Ali İsmail Korkmaz'ı Dövenlerin Çalıştığı Ekmek Fırını İsmini Değiştirdi