Ali İsmail'in cenazesi toprağa verildi.

Ali İsmail'in cenazesi toprağa verildi.
Ali İsmail'in cenazesi toprağa verildi.
Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında eli sopalı kişilerin saldırısına uğrayan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi memleketi Hatay'da toprağa verildi.

HATAY -Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında eli sopalı kişilerin saldırısına uğrayarak yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi memleketi Hatay'da toprağa verildi. Korkmaz'ın cenazesi, önce merkeze bağlı Ekinci beldesi Ceylan Sokak'taki evine getirildi. Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün annesi Sayfı Sarısülük ile Abdullah Cömert'in yakınları da cenaze evine gelerek Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel ve babası Şahap Korkmaz'a
başsağlığı diledi. Burada Kur'an-ı Kerim okunması ve yakınlarından helallik alınmasının ardından cenaze omuzlarda taşınarak Ekinci Asri Mezarlığı'na götürüldü. Sloganlar
atarak mezarlığa kadar yürüyen vatandaşlar ellerinde Kokmaz'ın yanı sıra olaylarda hayatını kaybeden Abdullah Cömert ve Ethem Sarısülük'ün fotoğrafları ile Türk bayrakları taşıdı.
Mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından Korkmaz'ın cenazesi toprağa verildi.

CENAZE TÖRENİNE ASKERLER DE K
Cenaze törenine, Korkmaz'ın yakınlarının yanı sıra Vali Vekili Kadim Doğan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu ve Mehmet Ali Ediboğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ACIYI PAYLAŞTILAR

 Acılı anneyi sakinleştirmek Gezi olaylarında çocuklarını kaybeden, Ethem Sarısülük ve Abdullah Cömert'in annesine düştü.Ali'nin tabutunun başında oğullarını yitiren anneler gözyaşı döktü. Abdullah Cömert'in, Ethem Sarısülük'ün ve Ali İsmail Korkmaz'ın annesi aynı acıyı paylaştı. Ali'nin tabutuna kalpaklı Atatürk bayrağı örtüldü.

CİHAN

Hatay, Ali İsmail için ayakta


Taksim'de taksici gerginliği

Nurgül Yeşilçay'ın Ali İsmail isyanı

Ali İsmail yürüyüşünde olay çıktı

Ali İsmail Korkmaz için üniversitede veda töreni

'Ali'yi copla, sopayla dövdüler'

Kafasından aldığı darbeyle ölmüş