Ali İsmail'in cenazesi toprağa verildi.

Ali İsmail'in cenazesi toprağa verildi.
Ali İsmail'in cenazesi toprağa verildi.
Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında eli sopalı kişilerin saldırısına uğrayan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi memleketi Hatay'da toprağa verildi.

HATAY -Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında eli sopalı kişilerin saldırısına uğrayarak yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi memleketi Hatay'da toprağa verildi. Korkmaz'ın cenazesi, önce merkeze bağlı Ekinci beldesi Ceylan Sokak'taki evine getirildi. Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün annesi Sayfı Sarısülük ile Abdullah Cömert'in yakınları da cenaze evine gelerek Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel ve babası Şahap Korkmaz'a
başsağlığı diledi. Burada Kur'an-ı Kerim okunması ve yakınlarından helallik alınmasının ardından cenaze omuzlarda taşınarak Ekinci Asri Mezarlığı'na götürüldü. Sloganlar
atarak mezarlığa kadar yürüyen vatandaşlar ellerinde Kokmaz'ın yanı sıra olaylarda hayatını kaybeden Abdullah Cömert ve Ethem Sarısülük'ün fotoğrafları ile Türk bayrakları taşıdı.
Mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından Korkmaz'ın cenazesi toprağa verildi.

CENAZE TÖRENİNE ASKERLER DE K
Cenaze törenine, Korkmaz'ın yakınlarının yanı sıra Vali Vekili Kadim Doğan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu ve Mehmet Ali Ediboğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ACIYI PAYLAŞTILAR

 Acılı anneyi sakinleştirmek Gezi olaylarında çocuklarını kaybeden, Ethem Sarısülük ve Abdullah Cömert'in annesine düştü.Ali'nin tabutunun başında oğullarını yitiren anneler gözyaşı döktü. Abdullah Cömert'in, Ethem Sarısülük'ün ve Ali İsmail Korkmaz'ın annesi aynı acıyı paylaştı. Ali'nin tabutuna kalpaklı Atatürk bayrağı örtüldü.

CİHAN

Hatay, Ali İsmail için ayakta


Taksim'de taksici gerginliği

Nurgül Yeşilçay'ın Ali İsmail isyanı

Ali İsmail yürüyüşünde olay çıktı

Ali İsmail Korkmaz için üniversitede veda töreni

'Ali'yi copla, sopayla dövdüler'

Kafasından aldığı darbeyle ölmüş


  http://www.radikal.com.tr/1141356114135616

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aleviler ne yapsın ? - eurofaishon

  gerçekten bu ülkede en zor zanaat galiba mezhep farklılığı ateist olmaktan bile zor , ölüm her zaman ensende bunu kamufle etmek için tek sığınak M.Kemal evet celladına bile sarılır insan bazen umarım sadece demokrasiye sarıldığımız günler gelir. hepimiz için.

  Gezi anneleri... - citizen

  Bir oğlunuz öldü ama milyonlarca yurtsever oğlunuz oldu...

  .... - Ilkay

  cinayet, taciz ve tecavuzu ve siddeti vergilerle artık finanse etmek istemiyorum.

  neden? - aharasa

  sayın başbakan neden bu anneleri arayıp taziyede bulun muyorsun, acılarını azaltmaya çalışmıyorsun? çekindiğinden mi aramıyorsun yoksa ölümü hak ettiklerini düşündüğünden aramak mı istemiyorsun?

  başsaglıgı - isakent

  Allah rahmet eylesin Allah Taksiratını affetsin mekanı cennet olsun

  erdoğan, onun polisleri, hakim ve savcıları - A.D

  erdoğan esat gibi olabiliyormuş demek.müslüman erdoğan.yeri geldiğinde iktidarı için adam bile öldürebiliyor hemde defalarça. müslüman erdoğan.göstriler biraz daha devam etse esat gibi halkı orduya bile gözünü kırpmadan kırtırdtır müslüman erdoğan.erdoğan polislerin inanılmaz dereçede yetkilerini arttırdı.türkiyeyi tam bir polis devleti yaptı.türk hakim ve savcıları ise bütün bunları görmezden geliyor bizim şerefli adaltimiz.

  ... - diğer yaşam formu

  Önceden Dogu'dan gelirdi cenazeler, simdi Bati'dan. Fasistlerin yüzü ayni, degismiyor. Ha dinci, ha kürtcü.. al birini vur ötekine..