Ali Kırca'ya eski gelininden şok suçlama

Ali Kırca'ya eski gelininden şok suçlama
Ali Kırca'ya eski gelininden şok suçlama
Ali Kırca'nın küçük oğlu Ozan ile iki yıl önce evliliğini sonlandıran Serap Yasemin Heitzer, ünlü sunucu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Ali Kırca’nın küçük oğlu Ozan Kırca ile iki yıl önce boşanan Serap Yasemin Heitzer İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek ünlü sunucu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sabah gazetesindeki habere göre Kırca'nın, Rumelihisarı'nda Alzheimer hastası annesiyle birlikte oturduğu dairenin suyunu, doğalgazını kestirip ikametgahını nüfus müdürlüğünden sildirdiğini iddia eden Heitzer, "Sırf beni rahatsız etmek, taciz ederek evden atmak için haksız işlemler yapan kayınpederim Kırca ile ikamet kaydımı silen nüfus müdürlüğü görevlisinden şikayetçiyim" dedi.

Kırca-Heitzer çifti, Köln Sulh Hukuk Mahkemesi'nde iki yıl önce boşanmıştı. İstanbul Aile Mahkemesi de Köln Mahkemesi'nin verdiği kararı tanımıştı.

Eski eşi için mesleğinden fedakarlık ettiğini öne süren Heitzer, maddi ve manevi zarara uğradığını iddia ederek Ozan Kırca'dan 250 bin liralık tazminat istedi. Heitzer'in Rumelihisarı'nda oturduğu daire, Ali Kırca adına kayıtlıydı. Kırca, dairesinin boşaltılması için geçen yıl İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne tahliye davası açtı. İddiaya göre; Ali Kırca geçen ay Heitzer'i huzursuz etmek adına dairenin elektriğini, suyunu ve doğalgazını kestirdi. Rızası dışında Heitzer'in ikamet kaydın sildirdi.

Kış günü hasta annesiyle birlikte ortada kalan Heitzer, Ali Kırca'dan ve nüfus görevlisinden şikayetçi oldu.