Aliağa Emniyet Müdürlüğü'nde patlama

Bomba imha uzmanı polisin uğraştığı bomba infilak etti. Polis ağır yaralı

 

İZMİR - Aliağa İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü'nde balıkçılardan ele geçirilen patlayıcının imha edilmesi sırasında meydana gelen patlamada polis Bilal Konakçı ağır yaralandı.

Olay saat 16.15 sıralarında meydana geldi. Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir ay önce yaptıkları kontrollerde balıkçılardan nitrat karışımlı patlayıcıyı ele geçirdi. Olayla ilgili davanın ilk duruşmasının ardından patlayıcının imhasına karar verildi.

Emniyet Müdürlüğü deposundan imha için çıkarılan patlayıcı, götürülürken henüz bilinmeyen nedenle büyük bir gürültüyle infilak etti. Patlamayla birlikte emniyet binasının camları kırılırken, ağır yaralanan polis Bilal Konakçı, İzmir'deki Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

 

SOLUNUM CİHAZINA BAĞLI TUTULUYOR

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Bor, Aliağa Emniyet Müdürlüğü önündeki patlamada yaralanan polis memuru Bilal Konakçı’nın durumunun ağır olduğunu belirterek, "Bilinci kapalı ve solunum cihazına bağlı tutuluyor" dedi.
Konakçı’nın yüzünün parçalandığını belirten Prof. Dr. Bor, şu bilgileri verdi:"Patlama nedeniyle sağ kolu dirsek altından kopmuş. Sol elinde de kopan parmaklar var. Akciğerinde de problem var. Hastanın tomografisi çekiliyor. Gerekli tetkiklerin tamamlanmasının ardından, Plastik Cerrahi uzmanlarınca, ameliyat edilip edilemeyeceğine karar verilecek." 

-YERE KOYUYOR VE PATLIYOR-

Aliağa Belediye Başkanı Tansu Kaya, "Polis memurumuz, daha önceden ele geçirilen ve imha edilecek olan bombaları yere koyuyor ve patlama gerçekleşiyor" dedi. Kaya, olay yerinde inceleme yaptıklarını ve güvenlik kameralarından olayı izlediklerini kaydetti. Kaya, şöyle konuştu:"Bomba imha uzmanı olan polis memurumuz şu anda ağır yaralı. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceledik. Polis memurumuz elinde bir poşetle dışarı çıkıyor, yere koyuyor ve patlama oluyor. Gördüğümüz bu. Daha önceden biri balıkçılardan diğeri de intihar eden bir kişiden ele geçen bomba bunlar. Daha önceden imha kararları çıkmıştı. Bunlardan biri patlamış olabilir diye düşünüyoruz." (dha, aa)