Alibeyköy'deki 'oruç' evine baskın

İstanbul polisi, Küçükarmutlu'dan sonra 7 kişinin 'ölüm orucu' eylemini sürdürdüğü Alibeyköy'deki bir eve operasyon düzenledi.

İstanbul polisi, Küçükarmutlu'dan sonra yedi kişinin 'ölüm orucu' eylemini sürdürdüğü Alibeyköy'deki bir eve operasyon düzenledi. Operasyonda, çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Karadolap Mahallesi Saya Yokuşu Caddesi Ayçiçek Sokak 7 numarada bulunan evin çevresindeki sokaklarda, sabah saatlerinden itibaren yoğun önlemler alan güvenlik kuvvetleri, saat 12.30 sıralarında, 7 kişinin 'F' tipi cezaevi uygulamasını protesto amacıyla 'ölüm orucu' eylemi sürdürdüğü dört katlı binaya girdi.
Gazetecilerin görev yapmasına izin verilmeyen operasyon sırasında, ölüm orucundaki 7 kişi ile binanın 3. katındaki balkona çıkarak megafonla 'teslim olmayacaklarını' söyleyen ve slogan atan çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Yaklaşık 20 dakika süren operasyonun ardından ambulanslara konulan eylemciler, hastaneye kaldırıldı.

TEDAVİYİ KABUL ETMEDİLER

Küçükarmutlu'ya sabaha karşı düzenlenen operasyonun ardından ambulanslarla Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırılan 10 kişiden dokuzu, tedaviyi reddetti.
Polise kimlik bilgilerini de vermeyen bu kişiler, 'tedavi kabul etmediklerine' dair tutanak hazırlandıktan sonra hastaneden çıkarılarak, bir midibüsle İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Hastanede kalan Ergin Karagöz'ün ise 'ölüm orucu' eyleminde olduğu ve kasığına göz yaşartıcı gaz bombası fişeğinin isabet etmesi sonucu yaralandığı için tedavi gördüğü öğrenildi.