Ali'ye beyin kanaması geçirten 'sopalılar' kim?

Ali'ye beyin kanaması geçirten 'sopalılar' kim?
Ali'ye beyin kanaması geçirten 'sopalılar' kim?
Eskişehir'de üniversite öğrencisi Ali İsmail, 'eli sopalılar'ın kurbanı oldu...
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

ANKARAİzmir ’de polis olduğu öne sürülen sivil giyimli kişiler olayının  bir benzerinin de Eskişehir’de ortaya çıktığı iddia edildi. İddialara göre “sivil ve eli sobalı” kişilerin saldırısına uğrayan üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, ağır yaralandı ve beyin kanaması geçirdi. Korkmaz’ın durumu kritik.

Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla Türkiye ’nin dört bir yanında yapılan eylemlere yönelik polisin orantısız müdahalesi sürüyor. Aynı eylemlerde İzmir’de olduğu gibi sivil polis olduğu öne sürülen, sivil kıyafetli ve eli sobalı gruplar da eşlik ettiği belirtiliyor. İzmir’de görüntüleri ortaya çıkan ve İzmir Emniyet’i tarafından polis olduğu açıklanan “Sivil giyimli ve eli sobalı” kişilerin Eskişehir’de de faaliyet gösterdiği ve bu kişilerin de eylemcilere müdahale ettiği iddia ediliyor. Son kurban ize üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz oldu.

SİVİL POLİSLER Mİ? 

Korkmaz’ın avukat ağabeyi Gürkan Korkmaz, şunları anlattı: “Kardeşim Ali İsmail Pazar günü Eskişehir’de yapılan Gezi Parkı eylemine katılmış. Burada ‘sivil ve eli sopalı’ olduğu belirtilen bazı kişilerin saldırısına uğradığını arkadaşlarına anlatmış. Bu kişilerin kimlikleri konusunda bilgimiz yok. İzmir’deki gibi sivil polis mi yoksa sivil vatandaşlar mı onu bilmiyoruz. Ancak kardeşimin omzunda ve kafasında darp izleri var. Yapılan ilk müdahaleden sonra, eve gelmiş. Ancak daha sonra durumunun ağırlaşması üzerine tekrar hastaneye başvurmuş. Hastanede kendisine beyin kanaması geçirdiği teşhisi konulmuş.”
Kardeşinin yaralandığı bilgisini alır almaz Hatay’dan Eskişehir’e geldiğini belirten Korkmaz, “Olayı duyar duymaz apar topar, Eskişehir’e geldik. Kardeşim Ali İsmail Korkmaz Salı günü beyin ameliyatı geçirdi. Durumu kritik ve şu anda uyutuluyor. Olayla ilgili olarak hem savcılık hem de Eskişehir Barosu büyük ilgi gösterdi ve faillerin yakalanması için çaba sarf ediyor” diye konuştu.