Ali'ye de 'eli sopalı' saldırısı

Ali'ye de 'eli sopalı' saldırısı
Ali'ye de 'eli sopalı' saldırısı

Durumu kritik olan Ali İsmail Korkmaz uyutuluyor.

İzmir'deki 'eli sopalı'lar Eskişehir'de ortaya çıktı. Sopalı sivil kişilerin dövdüğü öne sürülen üniversiteli Ali İsmail Korkmaz beyin kanaması geçirdi.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

İzmir ’de polis olduğu öne sürülen sivil giyimli kişilerin bir benzerinin de Eskişehir’de ortaya çıktığı iddia edildi. İddialara göre ‘sivil ve eli sopalı’ kişilerin saldırısına uğrayan üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, beyin kanaması geçirdi.
Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla yapılan eylemlere yönelik polisin orantısız müdahalesi sürüyor. İzmir’de görüntüleri ortaya çıkan ve emniyet tarafından polis olduğu açıklanan ‘sivil giyimli ve eli sopalı’ kişilerin Eskişehir’de de eylemcilere müdahale ettiği öne sürüldü. Bu kişilerin son kurbanı üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz oldu.
Korkmaz’ın avukat ağabeyi Gürkan Korkmaz şunları anlattı:
“Kardeşim pazar günü Eskişehir’de eyleme katılmış. Burada ‘sivil ve eli sopalı’ olduğu belirtilen bazı kişilerin saldırısına uğradığını arkadaşlarına anlatmış. Bu kişilerin kimlikleri konusunda bilgimiz yok. İzmir’deki gibi sivil polis mi yoksa sivil vatandaşlar mı onu bilmiyoruz. Ancak kardeşimin omzunda ve kafasında darp izleri var. Yapılan ilk müdahaleden sonra eve gelmiş. Durumu ağırlaşınca tekrar hastaneye başvurmuş. Hastanede beyin kanaması geçirdiği teşhisi konulmuş.”
Kardeşinin yaralandığı bilgisini alır almaz Hatay’dan Eskişehir’e geldiğini belirten Korkmaz “Kardeşim salı günü beyin ameliyatı geçirdi. Durumu kritik ve şu anda uyutuluyor. Olayla ilgili olarak hem savcılık hem de Eskişehir Barosu devrede. Faillerin yakalanması için çaba sarf ediyorlar” diye konuştu.