Ali'ye de 'eli sopalı' saldırısı

Ali'ye de 'eli sopalı' saldırısı
Ali'ye de 'eli sopalı' saldırısı

Durumu kritik olan Ali İsmail Korkmaz uyutuluyor.

İzmir'deki 'eli sopalı'lar Eskişehir'de ortaya çıktı. Sopalı sivil kişilerin dövdüğü öne sürülen üniversiteli Ali İsmail Korkmaz beyin kanaması geçirdi.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

İzmir ’de polis olduğu öne sürülen sivil giyimli kişilerin bir benzerinin de Eskişehir’de ortaya çıktığı iddia edildi. İddialara göre ‘sivil ve eli sopalı’ kişilerin saldırısına uğrayan üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, beyin kanaması geçirdi.
Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla yapılan eylemlere yönelik polisin orantısız müdahalesi sürüyor. İzmir’de görüntüleri ortaya çıkan ve emniyet tarafından polis olduğu açıklanan ‘sivil giyimli ve eli sopalı’ kişilerin Eskişehir’de de eylemcilere müdahale ettiği öne sürüldü. Bu kişilerin son kurbanı üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz oldu.
Korkmaz’ın avukat ağabeyi Gürkan Korkmaz şunları anlattı:
“Kardeşim pazar günü Eskişehir’de eyleme katılmış. Burada ‘sivil ve eli sopalı’ olduğu belirtilen bazı kişilerin saldırısına uğradığını arkadaşlarına anlatmış. Bu kişilerin kimlikleri konusunda bilgimiz yok. İzmir’deki gibi sivil polis mi yoksa sivil vatandaşlar mı onu bilmiyoruz. Ancak kardeşimin omzunda ve kafasında darp izleri var. Yapılan ilk müdahaleden sonra eve gelmiş. Durumu ağırlaşınca tekrar hastaneye başvurmuş. Hastanede beyin kanaması geçirdiği teşhisi konulmuş.”
Kardeşinin yaralandığı bilgisini alır almaz Hatay’dan Eskişehir’e geldiğini belirten Korkmaz “Kardeşim salı günü beyin ameliyatı geçirdi. Durumu kritik ve şu anda uyutuluyor. Olayla ilgili olarak hem savcılık hem de Eskişehir Barosu devrede. Faillerin yakalanması için çaba sarf ediyorlar” diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/113654811365483

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu eylem sonlanmaz - dsomer

  Kendi insanindan bu kadar nefret eden, sinek ilaclar gibi ilaclayip gaz kapsullerini kafaya kafaya atan bu canavar nasil olustu, nasil terbiye edilir, gelecekte polisin sadece gorevini, onu da profesyonelce yapmasi icin hangi somut adimlar atilacaktir anlasilmadan, kaskina yazili numarayi "islemek uzere oldugu sucun DELILLERINI KARARTMAK" niyetiyle kapatanlar icin bir TC savcisi dava acmadan, ellerinde sopalarla insan doven, yaralayan, olduren yaratiklar yargilanmadan bu eylem sonlanmaz, SON-LA-NA-MAZ!

  al vergini - CHENELL

  Pardon ne vergisi? Sen bu hesaptan zararlı çıkarsın dostum, 5 kuruş vergi mi verdin? dolaylı vergi desen içtiğin çay kaçak sigara kaçak elektrik kacak su kaçak ? Hesaplayalım mı kim alacaklı? Ha o eli sopalılar orda da görevini yapıyor burda da? Demokratlık dediğin ünivcersitede mi var ? Kırk pekeke mi kırk hizbullah mı? Hizbullahı seçen varsa hesaplayın pekeke cilerin demokratlığını

  BAAS - Secret Garden

  bu eli sopalilar yillardir doguda egitildi kürt halkina karsi kullanildi ve gayette basarili oldular.halki devlete bir guzel dusman edip o yuce gorevlerini ifsa ettiler.gecen ay dicle universitesinde HIZBULLAH ile birlikte gene bu eli sopali polisler kürt ogrencilere saldirmisti.herseyde bir hayir vardir derler evet sanirim bu gezi parki olaylarin memlekete hayri polislerin devletin gercek yuzunun ortaya cikmasidir.artik batidaki insanlarimisinda anlamasi gereken sey sudur.bu polisler doguda egitildi,ozellikle dogu onlarin egitim merkezi ve atis alanidir.kürt halki bunlari size defalarca anlatmaya calisti ama sizler hep devletin-polisin-askerin safinda durdunuz.umarim bu olaylar sizi dogru yola yoneltir.kardesimize gecmis olsun ALLAH sifalar versin ve bir an once bu polislerin mahkemeye cikmasini diliyoruz.hukumet bu adamlari aklamamamlidir.benim vergimle bu adamlar doyurulmamalidir.gorevlerini yapmayan her kimse def edilmelidir.