Alkışlar genç iletişimcilere

Alkışlar genç iletişimcilere
Alkışlar genç iletişimcilere

Aydın Doğan?ın katıldığı törende Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay bir konuşma yaptı. 12 Mart?ı, 12 Eylül?ü anımsatan Günay, ?Bugün Türkiye demokrasisi tehditlere ve tehlikelere karşı kendini savunacak özgüven kazanmışsa, bunu en önde basın özgürlüğüne borçluyuz? dedi. fotoğraflar: metin pala / aa

İSTANBUL - Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Bugün Türkiye demokrasisi tehditlere ve tehlikelere karşı savunabilecek bir öz güveni yakalayabilmişse bunu en önde basın özgürlüğüne borçluyuz” dedi.
Aydın Doğan Vakfı’nca düzenlenen 20. Genç İletişimciler Yarışması Ödül Töreni, Hilton Convention Center’de gerçekleştirildi. Törende konuşan Günay, iletişim alanındaki gelişmelerin katılımı ve saydamlığı geliştirdiğini söyledi. Özgür basının demokrasinin temel kuralı ve güvencesi  olduğunu vurguladı. “Bugün Türkiye demokrasisi tehditlere ve tehlikelere karşı savunabilecek bir öz güveni yakalayabilmişse, bunu en önde basın özgürlüğüne borçluyuz” diyen Günay, “Türkiye demokrasiyi denediği yılların başından bu yana bu imkânlara  sahip olabilseydi, Türk demokrasisi 27 Mayıs, 12 Mart ve 12 Eylül gibi sıkıntıları yaşamamış olacaktı” diye konuştu.
Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı da yarışmayla genç iletişimcilerin mesleklerine adım attıklarını ifade ederek “Genç iletişimciler olarak misyonunuzun bilinciyle Türkiye’nin demokratikleşme  sürecinde izleyeceğiniz tarafsız ve cesur tavrın sektörün etkinliğini  artıracağına yürekten inanıyorum” dedi.
Törende yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında İletişim Fakültesi öğrencilerinin 76 projesine ödül verildi. Ödülleri Doğan Holding Başkanı Aydın Doğan, Aydın Doğan Vakfı Başkan Vekili Sema Doğan, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan Yayın Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Türkiye Gazeteciler  Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç sundu. (Radikal)

Altı dalda, 76 projeye ödül verildi
YAZILI
HABER Birinci: Gözde Koca (Gazi) İkinci: Kenan Kaya (Yeditepe) Üçüncüler: Mahmut Altınöz (Ankara) ve Mehmet Candikmen (Selçuk)
ROPÖRTAJ Birinci: Bilal Teymur (Bahçeşehir) İkinci: Gözde Sunal (İstanbul Ticaret) Üçüncü: Meltem Şahin (Maltepe)
ARAŞTIRMA İNCELEME Birinci: Hediye Yıldırım (Selçuk) İkinciler: Şükran Kabakçı ile Ali Kişi (Selçuk) Üçüncüler: Çiğdem Toparlak (Galatasaray) ile  Elvan Çeliköz (Selçuk)
FOTOĞRAF Birinci: Murat Öngel (Yeditepe) İkinci: Selçuk Şamiloğlu (Marmara) Üçüncü: Fatih Altın (Yeditepe)
MAGAZİN HABERCİLİĞİ Birinci (Yok), İkinciler: Can Diker, İdil Karabay ile Mete Bağcı (İstanbul Ticaret) Üçüncü: Dilek Altınöz ( Yeditepe)
SPOR HABERLERİ Birinci: Aytekin Çolak (Mersin) İkinci: Mert Civeleker (İstanbul) Üçüncü: Murat Şahin( Gazi)
GAZETE MİZANPAJI Birinci: Neslihan Çakmak (Selçuk) İkinciler: Mehmet Altındağ ile Hüseyin Dalkılıç (Erciyes) Üçüncüler: Adila Doolrekova ile Zavina Cusupova (Kırgızistan-Manas)  
DERGİ MİZANPAJI Birinci: Muhammed Fatih Hacıoğlu (Yeditepe) İkinciler: Emrah Çay ile Dursun Yılmaz (Kırgızistan Türkiye-Manas) Üçüncü: Pelin Karagülle (Galatasaray)

GÖRSEL
TV HABERİ Birinciler: Mehmet Fatih Kayacık, Ersin Erdoğan, Fatma Aslan ile Büşra Köstence (Selçuk) İkinciler: Emre Kabakçı ile Deniz Yıldız ( Selçuk)   Üçüncüler: Kemal Mizan ile Handan Bostan (Selçuk)
BELGESEL Birinci: Ersen Çıra (Anadolu) İkinciler: Ayşe Pınar Bozkaya, Melis Can ile Necati Demircan (Bilgi) Üçüncü: İbrahim Yozoğlu (Mersin) 
KISA FİLM Birinci ve ikinci: Eray Mert (Ankara) Üçüncüler: Aslıhan Çetin(Bahçeşehir) ile Yüksel Erol (Fatih)
TV JENERİĞİ Birinci: Kemal Çifçi (Yeditepe), ikinci ve üçüncü (yok)  
İKİ DAKİKALIK KISA FİLM: Birinci: Ahmet Nazih Kavi (Gazi) İkinci ve Üçüncü (yok)

İŞİTSEL-RADYO
HABER PROGRAMI Birinci: Zeynep Yorgancılar (Galatasaray) İkinci: Tuğba Saraçlar (İstanbul Ticaret) Üçüncü: Elif Nur Güngördü (Kocaeli)
MÜZİK PROGRAMI Birinciler: Selçuk Maraba ile Emre Doğan (Selçuk) İkinciler:  Tuba Şahan ile Fatih Sultan Büyükkadıgüzel (Selçuk) Üçüncü: Mehmet Güven (Selçuk)
ŞOV PROGRAMI Birinci: Hulki Haluk Gülerman (Başkent) İkinciler: Gökhan Camkara ile Cüneyt Tiktaş (Maltepe) Üçüncü: Furkan Engin (Yeditepe)

REKLAM
REKLAM FİLMİ SENARYOSU Birinci: Zafer Acar (Kocaeli) İkinciler: Caner Apaydın, Volkan Bintepe, Emrah Gülmez ile Engin Furkan Erkan (Anadolu) Üçüncü: Hakan Kepenek (Başkent)
BASIN REKLAM Birinciler: Adalet Zencir ile Öykü Tığlı (Ege) İkinci: Uluç Çağrı Kabataş (Anadolu) Üçüncüler: Asiye Kıymaz, İbrahim  Altınışık, Şeyda Gökdemir ile Sefa Eyyüp Çiçek (Selçuk)  
İNTERNET REKLAMI Birinci: Alper Erçetin ile Can Yalçın (Bahçeşehir) İkinci ve Üçüncü: (Yok) 
AÇIK HAVA REKLAMI Birinciler: Öykü Tığlı, Erdem Geçit ile Tolga Özdemir (Ege)  İkinciler: Ergin Furkan Erkan, Emrah Gülmen, Volkan Bintepe ile Caner Apaydın (Anadolu) Üçüncü: Beliz İlik (Bahçeşehir) 
REKLAM KAMPANYASI BÜYÜK ÖDÜLÜ Birinci: Öykü Tığlı (Ege) İkinciler: Fatma Betül Küçükeskici ile Nermin Uçtu (Selçuk) Üçüncü: Buğra Hasan Şeker (Gazi)

HALKLA İLİŞKİLER
KURUMSAL İLETİŞİM PROJESİ Birinci: Bahar Yaşlı (Bahçeşehir) İkinciler: Mustafa İri, Tülin Sepetçi ile Esra Arkın (Akdeniz) Üçüncüler: Gökhan Saday, Damla Tabak, Mesutcan Etiman ile Tülay Demir (Ankara)
ÜRÜN-HİZMET TANITIM PROJESİ Birinciler: Oktay Tan, Selda Çelik, Bahar Yaşlı ile Burçin Özkan (Bahçeşehir) İkinciler: Zeynep Genç ile Gökçe Karaçizmeli (Yeditepe) Üçüncüler: Şeyda Onargan, Özge  Mutlu, Öykü Tığlı ile Mustafa Gündoğdu (Ege)
SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ Birinci: Begüm Karakaş (Maltepe) İkinciler: Kübra Altıntaş, İsmail Özdil, Seçil Boyalıoğulları ile Zülbiye Avcı (Ege), Üçüncüler: Selda Çelik, Bahar Yaşlı, Burçin Özkan ve Oktay Tan (Bahçeşehir)  

İNTERNET
İNTERNET YAYINI Birinci: Ahmet Sağlam (Kırgızistan - Türkiye Manas) İkinci (Yok) Üçüncü: İlken Şekercioğlu (Anadolu)
SİTE Birinci: Berk Serper Şenol(Galatasaray) İkinci: Hüseyin Alkış (İstanbul Ticaret) Üçüncü: Alev Durmuşoğlu (Behçeşehir)
İNTERNETE UYARLANMIŞ PROJE Birinci: Meltem Şahin (Maltepe) İkinci ve Üçüncü: Yok.
MİKRO SİTE Birinci ve ikinci yok. Üçüncüler: Coşan Yüksel ile Aybike Kaçalin (İstanbul Ticaret)  
GÖRSEL TASARIM Birinci ve ikinci yok. Üçüncü: Coşan Yüksel (İstanbul Ticaret)