Alkol yasağına protesto: Marketini yaktı

Alkol yasağına protesto: Marketini yaktı
Alkol yasağına protesto: Marketini yaktı
Antalya'da sigara ve alkol satışı yapılan market işleten 37 yaşındaki Caner Altıntaş, "Sadece 22.00'den sonra içki satabiliyordum" diyerek işyerini yaktı.

ANTALYA - Antalya'da sigara ve alkol satışı yapılan market işleten 37 yaşındaki Caner Altıntaş, TBMM 'de onaylanan alkol satışını kısıtlayan yasaya kızarak işyerini yakmak istedi. İşyerine benzin döküp ateşe veren Altıntaş'ın elleri ve ayağında yanıklar oluştu.
Olay saat 11.00 sıralarında Haşim İşcan Mahallesi, Arık Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre bir süredir satmak istediği 'Kaan Tekel Shop' adlı işyerine müşteri bulamayan Caner Altıntaş, sabah saatlerinde sinir krizi geçirdi. Çevrede bulunan esnafa, "Ben bu alkol yasağını protesto edip işyerimi yakacağım" diyerek dükkandan ayrılan Altıntaş, kısa süre sonra yanına aldığı benzin şişesiyle geri döndü. İşyerine ve üzerine benzin döken Altıntaş, dükkanını ateşe verdi. Çevredekilerin işyerinden çıkardığı Caner Altıntaş olay yerine çağırılan ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ellerinde ve ayaklarında yanık oluşan Altıntaş'a, Acil Servis'te müdahale edildi. Yangını kısa sürede söndüren itfaiye ekipleri çevrede inceleme yaptı. 

Dükkanda çıkan yangına büyümeden müdahale edildi.


Komşu esnaf Şafak Giriş, "Sabah yanımıza geldi. 'Sadece akşamları içki satıyorum. Etrafım hep süpermarket. Saat 22.00'dan sonra içki satabiliyorum. Bir sürü borcum var. İçki yasağını protesto etmek amacıyla dükkanımı yakacağım' dedi. Biz de yapma, yazık olur dedik. 'Ben dükkanımı yakacağım' dedi, yaktı" diye konuştu.
İşyerinde inceleme yapan polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. (Akif ARICI/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113493311349338

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yasak - vancetti

  Hepsi yanlış.! Yasağın adına yasal düzenleme diyorlar. Bence tüm yasaklar yasak edilmeli. Bizim kuşakta yeşilay çok iyi çalışırdı. Alkol ve uyuşturucunun inanç açısından haram olduğu anlatılırken, toplum sağlığı açısından zararları da anlatılırdı. Bu işler yasaklarla değil, toplumu ikna ederek çözülmeli. 3. dünya ülkelerinde devletin halkını ikna edecek gerekçeleri yoksa, o zaman polisi ve jandarması vardır. Bu bir kural. Direneceksek tüm yasaklara direnelim. Demokratikleşme sürecini tamamlamış dünya da eğitim nasıl veriliyorsa bizde de aynısının olmasını talep edelim. Hak ihlalleri konusunda da, Gazcı polis konusunda da, sokakta kurşunlanan kadınlar konusunda da aynı duyarlığı gösterelim.

  Yeni nesilleri harcamaktansa,senin kendini yakman daha iyi olmuş.. - yakamoz42

  Yeni nesilleri harcamaktansa,senin kendini yakman daha iyi olmuş..Sen para kazanacaksın diye nesillerimiz ayyaşmı olsun yani...

  Bu acıdan bakmamıştım - noname99

  Olaya bu açıdan hiç bakmamıştım. Özellikle büyük şehirlerde gündüzleri kimse Tekel bayilerinden ne alkol ne sigara alıyor. İdeolojik hesapla verilmiş bir karar kafadan 1 milyona yakin insanı mağdur edecek. Zaten 11 yıldır işsizlik yerinde sayıyor, sen 1 milyon daha ekle. Bu arada ben olsam kendimi daha siyasi bir noktanın önünde yakardım. Yoksa yandaş medya haber diye vermiyor böyle şeyleri.

  Bravo! - Siya wan

  Protesto eylemi olması açısından desteklediğim bir tutumdur ancak bunların meydanlara taşınması lazım, kafasının dikine giden bir iktidarla baş etmenin başka yolu yordamı yok.

  ehliyet - ISIRGAN

  Ben her firsatta icki icen, icmektende buyuk keyif alan biriyim. Kendini ve dukkanini yakmak sadece benim gibi yasayan insanlara hayati zehir etmek isteyenleri sevindirir. Yasa soyle diyor 22 den sonra satis yapamazsin. Aslinda makul bir kural. Eger gercekten alkol satmak istiyorsan vereceksin siseyi parayi yarin ver diyeceksin eger taniyorsan, tanimiyorsan da bir bira acip bir bardak ikram edeceksin icerse sat korkma, icmez AKP zihniyetinin memuru. Icen de zaten ceza kesmez sana.

  NE YAPSIN - pispor

  zaten içkiden para kazanamıyor.hiç olmazsa içkinin yanında vereceği mezelerden kazanacak.Bunu sorumlusu içki uyasağını alan Hükümettir.

  Gül suyu sat onunla para kazan! - Fall Back to the Shadows

  Alkol gibi bir zıkkımı satarak çok büyük günaha giriyorsun. Git başka bir şey sat onunla kâr et. Bir de Allah'a karşı gelerek Allah'ın sahibi olduğu bedenini yakıyorsun.