Alkolden iki Alman genç daha öldü

ANTALYA - Tatil için geldikleri Antalya Kemer’de aşırı miktarda alkol aldıktan sonra komaya giren üniversite öğrencilerinden ikisi daha öldü. Almanya’nın dikkatle izlediği olayda ölenlerin sayısı üçe yükselmiş oldu.
Almanya’dan 11 kişilik öğrenci grubu, tatillerini geçirmek üzere 22 Mart’ta Kemer’e geldi. Üç gün boyunca aşırı miktarda içki içtikleri iddia edilen gençlerden 18 yaşındaki Rafael Neca odasında ölü bulundu. Altı genç hastaneye kaldırıldı. Ambulans uçakla Almanya’ya sevk edilen 18 yaşındaki Jean Pieri Follkevth ile 20 yaşındaki Jan Lange da kurtarılamadı.
Alman medyasında gençlerin aşırı miktarda değil, ‘sahte içki’ yüzünden öldüğü iddia edildi. Otopsi sonucunda da Neca’nın kanında yüksek miktarda ‘metil alkol’ bulundu.
Kemer Savcılığı’nın olayla ilgili soruşturması da genişletiliyor. Savcılık, öğrencilerin kaldığı otele alkol tedarik eden Manavgat merkezli firmanın sahibi C.E. hakkında yakalama emri çıkardı. Gençlerin kaldığı Anatolia Oteli’nde de beş otel personeli savcıya ifade verdi. İfade verenlerin arasında otelin satın alma müdürü ve barmeninin de bulunduğu öğrenildi. (dha)