Alkollü araç kullanırken yakalanmak yetmedi

Alkollü araç kullanırken yakalanmak yetmedi
Alkollü araç kullanırken yakalanmak yetmedi
Konya'da alkollü olarak araç kullanırken polis tarafından durdurulan kadın, polisin yanında da direksiyon başında alkol almaya devam etti.

KONYA - Olay, saat 08.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Yolu Aydınlık Evler Altgeçiti’nde meydana geldi.

Aysel D., yönetimindeki 34 TM 3291 plakalı otomobiliyle evine gittiği sırada direksiyon başında alkol aldığını gören sürücüler, polise ihbarda bulundu.

İhbarın ardından harekete geçen polis, Aysel D.’nin kullandığı otomobili altgeçitte park halinde buldu. Polis Aysel D.’ye altgeçit nedeniyle trafiği tehlikeye düşürdüğü için otomobili ana yola çekmesini söyledi. Aysel D., polisin kontrolünde aracını anayola çıkarttı. Ardından da otomobilden inmesi istendi.

POLİSİN YANINDA DA İÇTİ

Polisin ısrarına rağmen otomobilinden inmek istemeyen Aysel D., direksiyon başında alkol almaya devam etti. Yaklaşık 15 dakika süren ikna çalışması sonucu otomobilinden inen Aysel D., bu kez de polise ’Arabam ne olacak?’ diye sordu. Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kontrolden geçirilen Aysel D., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülürken, otomobilde çekiciyle parka götürüldü.

2.13 PROMİL ALKOLLÜ

Aysel D.’nin yapılan sağlık kontrolünde 2.13 promil alkollü olduğu belirlendi. Polise yakalanmadan önce maddi hasarlı trafik kazasına karışıp kaçtığı öne sürülen Aysel D. hakkında trafiği tehlike düşürmek ve alkollü olarak araç kullanmaktan cezai işlem uygulanacağı, ayrıca maddi hasarlı kazaya karıştığı ise de onun hakkında da işlem yapılacağı belirtildi. Aysel D.’nin bir süre önce yine alkollü olarak araç kullanırken kaza yaptığı belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA - Tolga YANIK


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  KONYA

  ,

  Soruşturma

  ,

  eğitim

  http://www.radikal.com.tr/111847311184735

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nedir Bu ? - Tutsak Yaşamlar

  Dostunun kafasını kesen baş örtülünün yüzü kapatılır. Sübyancı tacizcinin tecavüzcünün yüzü kapatılır ama bu ülkede arka planını bilmeden alkol kullanan bu kadının yüzü teşhir edilirki toplum tarafından ayıplansın. Burası TÜRKİYE.

  belaks2 haklı - socialworkheja

  belaks2'ye katılarak başlamak ve kendim için öz eleştiri yaparak başlamak istiyorum. öecelile kadının açık şekilde fotoğrafının verilmesi çok yanlış. hem bunu yapanın yalandan bi foto koymadığı ne malum. evet etik dışı bir haber. kendimi de eleştiriyorum bu konuda geniş düşünemediğim için. önceki yorumumdan dolayı özür diliyorum.

  Ehliyetini Süresiz İptal. - Clear

  Kazaya karışmış ve kaçmış,bir gün önce de kaza yapmış,yine akıllanmamış ve alkollü kullanmayı sürdürüyor üstelik görevlilere direnip onları hiçe sayarcasına gözleri önünde içmeye devam ediyor.Saygısızlığın edepsizlik perdesi...Ya o kafayla,birinin canına kıysaydı ne olacaktı? Alın ehliyetini,süresiz iptal edin gitsin.Neymiş efendim "RESİM PERDELENMEMİŞ,HAYSİYETİYLE OYNANMIŞMIŞ" haysiyetini korumayı -kendisine yakışan davranışlarıyla- önce kişinin kendisi bilecek.Onun yerine başkaları değil...

  habercilik - belaks2

  Bu haberi yapana, bunu haber sayıp yayınlayana ve bir de bu resmi buraya ekleyene yazıklar olsun. İçilen biranın bir takım hakları olacak ki üzeri karartılmış, ama kadının yüzünü kimsenin görmesinde bir sakınca yok. İnsanları en acınacak hallerinde en zavallı ve kendinde olmadıkları halleri ile deşifre etmeye gazetecilik denmese gerek. Bence ölü eti yemekten farksızdır. Keşke şuradaki kadının da haysiyetine bir kutu biranın reklam değerine verdiğiniz kadar değer verebilseydiniz. Siz gazeteci falan değil, birer canisiniz, kan dökmeden can almadan insanları öldürüyorsunuz. Daha ağır konuşmayı maalesef kendime yakıştıramıyorum. Aslında fazlasını hak ediyorsunuz.

  derlerdi de inanmazdık... - socialworkheja

  her zaman konya'da alkol tüketiminin türkiye ortalamasının üstünde olduğu dile getirilir ve biz de oranın en dindar ( kriter ne onu da bilmiyoruz) kent olduğunu biliriz, ya da bilirdik desem daha uygun olur. ama artık söylentilerin doğru olduğunu görüyoruz, bakalım şimdi ne diyecekler...