Alkollü araç kullanmaktan vazgeçmeyince canından oldu

Alkollü araç kullandığı için dört kez hakkında işlem yapılan, son olarak ehliyeti iptal edilen 38 yaşındaki Süleyman Arslantaş uslanmayınca canından oldu.

ANTALYA - Alkollü araç kullandığı için dört kez hakkında işlem yapılan, son olarak ehliyeti iptal edilen 38 yaşındaki Süleyman Arslantaş uslanmayınca canından oldu. Arslantaş, hızla ve ters yönde ilerlediği bölünmüş yolda karşısına çıkan otomobille kafa kafaya çarpıştı. Kazada altı kişi de yaralandı.
Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde oturan Süleyman Arslantaş, önceki akşam komşusunun oğlu 16 yaşındaki Samet Ece'yle Mavikent Beldesi'ndeki bahçesine domates fidesi dikmek için yola çıktı. Bahçe işini bitiren Arslantaş ve Ece, geç saatlerde eğlenmek için Kemer'e gitti. Aşırı derecede alkol alan Süleyman Arslantaş, dün sabah dönüş yolunda kendinden geçti. Arslantaş Kemer'in Çamyuva Beldesi yakınlarında bölünmüş yolda ters şeride girdi. Sabah saat 07.30 sıralarında ters yönde süratle ilerleyen Arslantaş, kullandığı otomobille karşısına çıkan 26 yaşındaki Ahmet Ali Cesur yönetimindeki turist taşıyan 07 K 7740 plakalı otomobille kafa kafaya çarpıştı.
Rus turistler hafif yaralandı
Kazada, alkollü sürücü Süleyman Arslantaş olay yerinde öldü. Beraberindeki Samet Ece ve diğer otomobilde bulunan sürücü Ahmet Ali Cesur ile havaalanına gitmeye çalışan Rus turistler 33 yaşındaki Natalia Liyan, 15 yaşındaki Ulia Liyan, 10 yaşındaki Dimitria Liyan ve dört yaşındaki Valeria Liyan yaralandı. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Rus turistler ve şoförleri Özel Kemer Yaşam Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Samet Ece'yse Antalya Devlet Hastanesi'ne nakledildi.