Alkollü sürücü, polisin burnunu kırdı

Alkollü sürücü, polisin burnunu kırdı
Alkollü sürücü, polisin burnunu kırdı
Bursa'da yolda zikzaklar çizerek giden otomobilin sürücüsü, polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçtı. Takviye ekiplerle önü kesilerek durdurulan otomobilin alkollü sürücüsü, araçtan inerek tartıştığı polis memuru Ziyaettin Aygün'e yumruk atarak burnunu kırdı.

BURSA-   Arkadaşıyla birlikte gözaltına alınan sürücü, nöbetçi savcının talimatı üzerine alkol muayenesi yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.
Olay, bugün saat 02.30 sıralarında merkez Osmangazi İlçesi İstiklal Mahallesi Atilla Caddesi’nde meydana geldi. Devriye görevi yapan polis ekipleri, yolda zikzaklar çizerek ilerleyen 16 FE 967 plakalı otomobili durdurmak istedi. Polisin ihtarına rağmen kaçan otomobil, takviye ekiplerin de gelmesiyle yolu kesilerek durduruldu. Polis tarafından gözaltına alınmak istenen sürücü 47 yaşındaki Mehmet Doğan ile arkadaşı 55 yaşındaki Ali Akçalar polise zorluk çıkardı. 

BİR ANDA YUMRUK ATTI
Çiftçilik yaptığı belirtilen ve ehliyetine el konulmasın diye, yanında taşıdığı kardeşi Recep Doğan’ın kimliğini polise ibraz eden Mehmet Doğan, "Beni gözaltına alamazsınız" diye itirazlarını sürdürürken, bir anda polis memuru Ziyaettin Aygün’ün suratına yumruk attı. Yüzü kanlar içinde kalan ve burnunun kırıldığı anlaşılan polis memuru Aygün, arkadaşları tarafından hastaneye götürüldü.
Polis memuru Aygün’ün şikayetçi olduğu Mehmet Doğan ve arkadaşı Ali Akçalar, güçlükle gözaltına alındıktan sonra sağlık raporu için getirildikleri hastanede de polislere hakaret etmeyi sürdürdü. 

1.66 PRAMİL ALKOLLÜ ÇIKTI
Hastanede yapılan tespit sonucu sürücü Mehmet Doğan 1.66 promil alkollü olduğu belirlendi. Durumun bildirildiği nöbetçi savcı şüphelilerin kimlik tespiti yapılıp, alkol muayenesinin ardından serbest bırakılmalarını ve ifadelerinin yarın karakola davet edilip alınmasını istedi.
Şüpheliler savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Şüphelilerin bugün Emek Karakoluna gelerek ifade vermeleri bekleniyor.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. 
 
(Uğur SAĞLAM - DHA)


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  Soruşturma

  ,

  savcı

  ,

  nöbetçi

  http://www.radikal.com.tr/112134811213482

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sen benim kim olduğumu biliyormusun? - drhakanabi

  Şimdi Devletin polisinin burnunu kıran alkollu şahıs serbest kalıp, gece evine gidip bir de rahat rahat uyuyacak öte yandan alkolsuz şahıs her ne dediyse evladının ve ailesinin gözü eninde sokak ortasında linç edilecek, artık kimin kime gücü yeterse durumları yani, yazık yazık hem devletin memuruna hem de vatandaşa yazık. Kanunları kanun adamlarının kararları doğrultusunda uygulamakla görevli kolluk kuvvetleri ne zaman ki adamına göre değil olaya göre gereken Devlet ciddiyeti ile tavizsiz müdahale eder ve bu tutumlarından dolayı sağa sola sürülmezlerse işte o zaman adam oluruz. Yoksa olan hep en alttakilere olur ne yazık...

  Sadece İçene mi? - Clear

  Görevli memurun burnu durup dururken kırılmadığına göre "Alkolün sadece içene zararı var" diyenlere duyurulur.