"Allah güvenlik güçlerimizin elinden tazyikli su ve biber gazını almasın"

"Allah güvenlik güçlerimizin elinden tazyikli su ve biber gazını almasın"
"Allah güvenlik güçlerimizin elinden tazyikli su ve biber gazını almasın"
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, son yaşanan terör olaylarının ardından yaptığı açıklamada, "Allah'a dua ediyorum ki, güvenlik güçlerimizin en büyük kendini korumada kullandıkları tazyikli su ve biber gazını ellerinden almasınlar" dedi.

RADİKAL -  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, şehit haberleri üzerine Twitter 'dan açıklama yaptı.  Sosyal paylaşım sitesi üzerinden düşüncelerini aktaran Yavuz, "Hainler askerimizi, polisimizi şehit ederken hainlere ateş ettirmeyenler utansın. Şehitlerimizin vebalinden kurtulamazsınız" açıklaması yaptı.

Yavuz, şu ifadeleri kullandı: "Bölücü terör örgütü mensupları tarafından haince pusu kurularak kalleşçe kahraman asker ve polislerinizi şehit ettiler. Bu vatana karşılıksız bedel ödeyen kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine yakınlarına tüm Türk milletine baş sağlığı, sabırlar diliyorum. Kahraman güvenlik güçlerimiz bölücüler silah sıkarken molotof kokteyli atarken, havai fişek atarak şehit ediliyor.

Güvenlik güçlerimizi elinde yetki olmadığı için kendilerini tazyikli su ve biber gazı ile savunuyorlar. Allah'a dua ediyorum ki güvenlik güçlerimizin en büyük kendini korumada kullandıkları su ve biber gazını ellerinden almasınlar diye. Bunlarda alınırsa kendilerini ne ile savunacaklar. Güvenlik güçlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Hainler askerimizi, polisimizi şehit ederken hainlere ateş ettirmeyenler utansın. Şehitlerimizin vebalinden kurtulamazsınız"
DHA-Cafer ZENGİN