Allahım hayırlı yüzme nasip eyle!

Okulların tatile girmesiyle Erzurum'da başlatılan yüzme kursu, dualarla başlıyor, dualarla sona eriyor. Öğrenciler, havuzun içinde ellerini açıp yüzme hocaları Eren İlter'in okuduğu duaya 'Amin' diyor.

ERZURUM - Okulların tatile girmesiyle Erzurum'da başlatılan yüzme kursu, dualarla başlıyor, dualarla sona eriyor. Öğrenciler, havuzun içinde ellerini açıp yüzme hocaları Eren İlter'in okuduğu duaya 'Amin' diyor.
Palandöken Dağı'ndaki Palan Otel'in yüzme havuzundaki yüzme kursuna yaşları üç ile 17 arasında değişen 15'i kız toplam 35 öğrenci katılıyor. Erzurum'da deniz ve göl olmadığı için çocukların yüzmeyi öğrenemediklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden emekli yüzme hocası Eren İlter, çocuklara otelin havuzunda nasıl yüzeceklerini zevkle öğrettiğini söylüyor.
'Maksat güven tazelemek'
İlter, öğrencilere dua ettirmesinin nedeninin çocukların kendilerine olan güvenini tazelemek olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Bir sınava girerken, işe başlarken, yolculuğa çıkarken yüzde 90'ımız dua ederiz. Biz de kursun kazasız, belasız geçmesi için sabah ve akşam 'Allah'ım kursumuzu kazasız belasız bitirmemizi nasip eyle. Gelebilecek kaza ve belalardan uzak tut. Sen bizleri güç ve kudretinden esirgeme. Hayırlı yüzme nasip eyle' diyerek dua ediyoruz. Tecrübeli hocalar eşliğinde gerekli bilgi ve beceriler kazandırılarak bir çocuğa üç günde yüzme öğretiliyor."