Allahuekber şehitleri için 300 dağcı tırmanacak

Allahuekber şehitleri için 300 dağcı tırmanacak
Allahuekber şehitleri için 300 dağcı tırmanacak
Dağcılık Federasyonu tarafından Sarıkamış'ta 8 Ocak'da düzenlenecek Allahuekber Dağı Şehitleri Anma Tırmanışı'na 95 kulüpten 300 dağcının katılacağı bildirildi.

KAYSERİ - Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca yaptığı açıklamada, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri Allahuekber Dağı Şehitleri Anma Tırmanışı’na bu yıl 95 kulüpten 300 dağcının katılacağını belirterek şu bilgileri verdi:

"Tırmanışa katılacak olan dağcılarımız 5 Ocak’ta Sarıkamış’a gelerek Kızılçubuk bölgesinde kurulacak çadırlı kampta geceyi geçirecekler. Dağcılarımız 6 Ocak’ta düzenlenecek 5 kilometrelik şehitleri anma yürüyüşüne diğer katılımcılarla birlikte katılacaklar ve ertesi gün Allahuekber Dağı’nın 2 bin 500 metresinde kamp kurup, 8 Ocak’ta Allahuekber Dağı Şehitleri Anma Tırmanışı gerçekleştirilecek. Zirvede şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunacağız.’"

Alaattin Karaca, kış şartlarında yapılacak yürüyüş ve zirve tırmanışı için çok sayıda dağcının başvuru yaptığını, ancak sayı sınırlaması yaptıklarını da belirtti. Allahuekber Dağı Şehitleri Anma Tırmanışı’na Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca başkanlık edecek.

DHA - Vedat DOĞAN


    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    kış