'Allianoi'a destek

Bergama ilçesi yakınlarındaki 1800 yıllık Allianoi antik kentinin, kasım ayında su tutulması planlanan Yortanlı Barajı suları altında kalma tehlikesine karşı düzenlenen kampanyalara 'Avrupa Bütünündeki Kültür/Doğal Miras Birliği' de (Europa Nostra) destek verdi.

İZMİR - Bergama ilçesi yakınlarındaki 1800 yıllık Allianoi antik kentinin, kasım ayında su tutulması planlanan Yortanlı Barajı suları altında kalma tehlikesine karşı düzenlenen kampanyalara 'Avrupa Bütünündeki Kültür/Doğal Miras Birliği' de (Europa Nostra) destek verdi.
Europa Nostra, www.europanostra.org adresli internet sitesinde yayımladığı yazıda Türkiye'deki önemli Roma sahası olan Allianoi'ın korunmasını istedi ve herkesin bu amaçla başlatılan imza kampanyasına katılması gerektiğini vurguladı. Yazıda katılımcılar için 'Senin sesin fark yaratabilir. Sen de AB ilişkilerinden sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan'a doğrudan bir mektup yaz veya bize destek mail'i gönder' denildi. Mektup siteden tıklanarak Ali Babacan'a gönderiliyor. Kampanyada 35 bine ulaşan imzaların 30 bini Türklere ait.


    http://www.radikal.com.tr/7578027578020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.