Alman turist gündüz vakti kalbinden bıçaklandı

Alman turist gündüz vakti kalbinden bıçaklandı
Alman turist gündüz vakti kalbinden bıçaklandı

İstiklal Caddesi?nde Gregor Kerkeling bıçaklanırken güvenlik kameraları kayıttaydı. Pek çok kişi olaya müdahale etmeden geçti. Kerkeling için yarım saat ambulans beklendi. fotoğraflar: dha

İSTANBUL - Taksim’in göbeğinde, güpegündüz cinayet işlendi. İstiklal Caddesi’nde yürüyen Alman vatandaşı yanına yaklaşan bir genç tarafından kalbinden bıçaklandı. Çevreden yetişenlerin yakaladığı saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığı öğrenildi.
Bir yıldır İstanbul’da yaşayan Alman 45 yaşındaki Gregor Kerkeling, dün sabah İstiklal Caddesi’nde dolaşmaya çıktı. Saat 11.00 sıralarında Kerkerling’in yanına 20 yaşlarında bir kişi sokulup para istedi. İkili tartışmaya başladı, bir süre sonra üzerindeki bıçağı çıkartan genç, Kerkerling’i kalbinden bıçakladı. 
Kaçan saldırgan, çevredeki vatandaşlarca yakalanıp gelen polise teslim edildi. Saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığı belirtildi. Ambulansla hastaneye kaldırılarak ameliyata alınan  Kerkeling ise kurtarılamadı. Görgü tanıkları olay yerinin Taksim İlkyardım Hastanesi’ne iki dakikalık mesafede olmasına rağmen, ambulansın yaklaşık yarım saatte geldiğini öne sürdü. Kız arkadaşı Hatice İ., Kerkeling’in bir danışmanlık firmasında çalıştığını ve İstiklal’de yürümeyi çok sevdiğini anlattı. (dha)