Almanların gözü bugün Aspendos'ta

Almanya, İsviçre ve Avusturya'nın en çok izlenen televizyon kanallarından ZDF'de canlı olarak yayımlanan, 'Weten Das..?' (Bahse Var mısın?) Türkiye için büyük bir tanıtım fırsatı yarattı.

İSTANBUL - Almanya, İsviçre ve Avusturya'nın en çok izlenen televizyon kanallarından ZDF'de canlı olarak yayımlanan, 'Weten Das..?' (Bahse Var mısın?) Türkiye için büyük bir tanıtım fırsatı yarattı. Ünlü şovmen Thomas Gottschalk'ın sunduğu programın bugün yayımlanacak bölümü, Antalya'daki Aspendos Tiyatrosu'nda çekiliyor. Yayın günü yaklaşırken program aralarında sık sık Aspendos antik tiyotrasunun tanıtımını yapan ZDF, yarışma programının anonslarını da Türkçe yaparak bir ilke imza attı.
Programa Hilton Otellerinin vârisi Paris Hilton ve şarkıcı Şakira katılıyor. Büyük bir teknik kadro ile Antalya'ya gelen ekip için, Antalya'nın iki büyük oteli Kaya Belek ve Kaya Select'te 75 süit ve iki de kral dairesinin ayırtıldığı belirtildi. Sunucu Thomas Gottschalk ve 24 yaşındaki Paris Hilton, 'Wetten Dass..?' (Bahse Girer misin?) sayesinde ilk defa Türkiye'de bulunacak.
Öte yandan önceden basında yer alan haberlerin aksine Tarkan'ın konuklar arasında yer almayacağı kesinlik kazandı. Programın Türk konuğu ise Mustafa Sandal.
Aspendos tiyatrosu günümüzde ayakta kalmış ve en iyi korunmuş antik tiyatrolardan biri. Mükemmel akustiğinin sırrı hâlâ çözülmemiş olan Aspendos tiyatrosunda Carreras ve Pavarotti gibi dünyaca ünlü sanatçılar da konser vermişti. Tiyatrosunun yanı sıra su kemerleri, stadyumu ve tapınakları ile görkemli bir antik kent olan Aspendos, Side'ye 38 km., Antalya'ya ise 30 km. uzaklıkta bulunuyor. 2'nci Yüzyıl'da inşa edilen Aspendos Tiyatrosu 17 bin kişilik 51 sıraya sahip.
Birinciye 5 bin avro
ZDF'nin günlerden bu yana sürdürdüğü çalışmalarla Aspendos antik tiyatrosu tam anlamıyla bir açık hava stüdyosuna döndü. Yıllardan beni yayımlanan programda birbirinden ilginç iddia sahipleri milyonlarca kişinin önünde bu ilginç iddialarını kanıtlamaya çalışırken, izleyici oyları ile en fazla beğenilen iddiaya 5 bin avro ödül veriliyor.


    http://www.radikal.com.tr/7460947460940

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.