Almanya 'duran adam'a soruşturma açtı!

Almanya 'duran adam'a soruşturma açtı!
Almanya 'duran adam'a soruşturma açtı!
Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için Hamburg'taki Türkiye Başkonsolosluğu önünde eylem yapan gruptaki avukat Mülayim Hüseyin hakkında soruşturma başlatıldı.

Radikal.com.tr - Sosyal ağlar üzerinden yapılan çağrı üzerine ailesiyle 18 Haziran’da Hamburg’un Dammtor semtindeki Türkiye Başkonsolosluğu önünde düzenlenen “Duran Adam” eylemine katılan Hüseyin hakkında, “izinsiz gösteri yapmak suçlamasıyla” soruşturma açıldı.

Hürriyet’ten Kemal Doğan'ın haberine göre Mülayim Hüseyin, “18 Haziran’da Facebook ve Twitter gibi bir çok sosyal ağ üzerinden Duran Adam eylemi çağrısı yapıldı. Ben de başka insanlarla birlikte Başkonsolosluk önündeki Duran Adam eylemine katıldım. Başkonsolosluk önündeki polisler önce hiçbir şey söylemediler. Sadece trafiğin engellenmemesi için eylemi kaldırım bölümünde yapmamızı nazik bir şekilde rica ettiler. Birkaç dakikalık eylem sonunda, tam bizler dağılırken bu kez polis izinsiz gösteride bulunduğumuzu belirterek, ‘Kim organize etti?’ diye sordular. Çağrının sosyal ağlardan yapıldığını ve somut bir organize eden olmadığını söyledik. Polis o zaman katılan herkesin kimliğini tespit edeceklerini söyledi. Ben de gerilim olmasın diye kimliğimi gösterdim. Şimdi bana izinsiz gösteri organize ettiğim iddiasıyla soruşturma açıldığı belirten yazı geldi” dedi.

Hüseyin, polise yazdığı cevapta kendisinin eylemi düzenleyen kişi olmadığını belirterek, soruşturmanın geri çekilmesi talebinde bulundu.


  http://www.radikal.com.tr/1140221114022114

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kusun,Kusun. - Clear

  İşine gelince örnek gösterip,işine gelmeyince tırsmanın kibar adı "TUTARSIZLIK" tır.Tutarsızlıklar miğdeye oturur,karın ağrısı yapar.Mide fesatından hatta zehirlenmesinden bile en iyi kurtulma yolu,KUSMAKTIR.İçini boşaltır,rahatlarsınız,hatta ferahlarsınız.Kusun,kusun,tavsiye ederim.

  haber kacmis - ataycanada

  Haber bir sekilde eksik ve yanlis. Almanya AIHS'de imzasi bulunan bir ulke olarak sozlesmenin ''herkesin onceden izin almadan gosteri ve yuruyus yapabilecegi'' konusunu toplum yararina cok genis duzenleyen ifadelerine uymasi gereken bir ulkedir. Sozlesmeye imzasi olan her ulke gibi Almanya da sozlesmeyle baglidir. yoksa..

  Gosteri yapmak - FransaGurbet

  Fransada da durum ayni Almanya veya Turkiye gibi. Gosteri yapmak için once izin almak gerekiyor. Gayet sag duyulu bir uygulama, insanlar bir araya toplaninca guvenlik gorevlisi sart oluyor. Turkiye de ki olaylari da normal karsilamistim, Almanyadakilerde normal karsiliyorum. Bu olaylarda normal olmayan seyler Turkiye de polisin zaman zaman çok sert olmasi ve turkiye deki bazi protestocularin zaman zaman etrafa maddi zarar vermesi ve polise tas atmasi.

  ... - Radigal

  Vallahi benim aklım almıyor. Gerçekten "izinsiz gösteri" ne demek ? Orada elinde pankartla "duran" 4-5 kişinin kime ne zararı olabilir ? Sokakta arkadaşlarla yürürken mesela hükümeti eleştirirken de izin almak gerekir mi ? Ya da bir parkta otururken ?

  cok komik - aliceylan

  burasi merkelin memleketiydi dimi arkadaslar. ne komik ya. alin size avrupa. eger yolu 5 dk daha kapali tutsalardi , siz o zaman görürdünüz alman özgürlügünü. hey babam hey, siz tayyibi daha cok ararsiniz.

  Izinsiz gosteri ne demek? - ohabey

  Biri bana izinsiz gosterinin hangi kanuna gore suc oldugunu aciklayabilir mi? Polis gostericilerin guvenligini saglasin diye gosterilerin yapilacagi polise onceden bildirilebilir ama halka acik alanda toplanip birilerini protesto etmek icin polisten veya baska bir merciden izin alma zorunlulugu yoktur. En azindan bu ABD'de boyle. Inanmayanlar atlayip ABD'ye gelip Amerikan Baskani'ni meydanda veya kaldirimda protesto etsin. Hem de turist olarak.

  Alamanya - onurkcmz

  Demek ki neymis eylem yapmak istiyorsan once izin alacaksin Alman devletinden haa izin vermezse sen de devam edersen eylemine siddet de uygular iceri de atar. Ama Merkel abla bize boyle anlatmiyor, Amanpour kardes isine gelmeyen seyleri duyunca stres yapiyor.