Almanya'daki 'mumya' bir Türk kadınına ait çıktı

Almanya, parkta bulunan 'mumya'yı konuşuyor. Almanya'nın Berlin kentindeki Monbijou parkında 8 Mayıs 2006 gecesi sahibinin dolaştırdığı bir köpek tarafından toprak yığınının altında bulunan mumyanın sırrı çözüldü.

BERLİN - Almanya, parkta bulunan 'mumya'yı konuşuyor. Almanya'nın Berlin kentindeki Monbijou parkında 8 Mayıs 2006 gecesi sahibinin dolaştırdığı bir köpek tarafından toprak yığınının altında bulunan mumyanın sırrı çözüldü. DNA araştırmaları sonucu, mumyanın Türk kadını Kevser Kurt'a ait olduğu kesinleşti. İki çocuk annesi Kurt, 14 yıl önce ortadan kaybolduğunda 29 yaşındaydı ve o zamandan beri kendisinin izine rastlanmamıştı.
Dokuma katmanları açıldığında ortaya çıkan ceset üzerinde yapılan adli tıp araştırmalarında, ölüm sebebi boğaza alınan darbeler olarak belirlendi. Berlin polisinin dün yaptığı açıklamada, daha önce ifade veren eski eşinin, Kurt'un 9 Ağustos 1992'de Schöneberg'deki ortak evlerinden nereye gittiğini söylemeden ayrıldığını, kendisinin ve o tarihte 9 ile 12 yaşlarında olan çocuklarının bir daha annelerinden haber alamadığını söylediği hatırlatıldı.
Bilgi verin çağrısı
Alman polisi, Kevser Kurt'un evden çıkışından kısa süre sonra cinayete kurban gittiği ve cinayetin cesedin bulunduğu yerde işlenmediği görüşünde. Polis ayrıca olayla ilgili bilgi verebilecek kişileri, 030-4664911601 numaralı telefonu aramaya davet etti. (Dış Haberler)