Almanya'dan Marco için 3 bin dilekçe geldi

Cinsel tacizle suçlanan Alman genci 17 yaşındaki Marco W.'nin serbest bırakılması için Almanya'nın etkin gazetelerinden Bild'in başlattığı kampanyada toplanan 3 bin dilekçe, mahkeme başkanı tarafından kabul edilmedi.

ANTALYA - Cinsel tacizle suçlanan Alman genci 17 yaşındaki Marco W.'nin serbest bırakılması için Almanya'nın etkin gazetelerinden Bild'in başlattığı kampanyada toplanan 3 bin dilekçe, mahkeme başkanı tarafından kabul edilmedi.
Alman Bild gazetesi, Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde Charlotte Lee M.'ye cinsel tacizle suçlanan ve sekiz aydır tutuklu yargılanan Marco W.'nin serbest bırakılması için kampanya başlattı. Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimi Abdullah Yıldız'a verilmek üzere hazırlanan metni okuyucuların imzalayıp, mail olarak gazeteye geri atmasıyla başlayan bu girişimin sonunda, yaklaşık 3 bin civarında dilekçe toplandı. Bild'in Türkiye'deki muhabirleri Cristian Stenzel ve Hamdi Gökbulut, bilgisayardan dilekçelerin çıktısını alıp, dün akşam Antalya Adliyesi'ne getirdi. Bild muhabirleri, mahkeme başkanı Yıldız'ın kabul etmediği dilekçeleri, Marco'nun avukatına vermek için adliyeden ayrıldı.