Alpay ve Kaplan dergide buluştu!

Alman Focus dergisinin, 2005'te Almanya ve dünyadaki önemli olaylarla ilgili değerlendirmesinde, Türkiye-İsviçre maçındaki olaylara adı karışan Alpay Özalan...

BERLİN - Alman Focus dergisinin, 2005'te Almanya ve dünyadaki önemli olaylarla ilgili değerlendirmesinde, Türkiye-İsviçre maçındaki olaylara adı karışan Alpay Özalan, ömür boyu hapis cezasına çarptırılan İslami Cemiyet ve Cemaatleri Birliği yöneticisi Metin Kaplan ve Berlin'de namus uğruna kardeşleri tarafından öldürülen Hatun Sürücü ile ilgili haberler de yer aldı.
Maç bitiminde Alpay Özalan'ın İsviçreli bir futbolcuya tekme atarken çekilen bir fotoğrafını yayımlayan dergi, 'İstanbul'da av görüntüleri' başlığı altında İsviçreli futbolcuların dövüldüklerini, tekmelendiklerini ve üzerlerine tükürüldüğünü öne sürdü. Metin Kaplan ile ilgili olarak da dergi, hakkında daha önce alınan ömür boyu hapis cezası kararının Yargıtay tarafından iptal edildiğini hatırlattı. Sürücü ile ilgili olarak da, "Hatun Sürücü cadde ortasında kafasına sıkılan kurşunlarla öldürüldü. Kardeşleri katil zanlısı olarak yargılanıyor. Ailesi Sürücü'nün yaşam tarzını, fazla Batılı olduğu için kabul etmiyordu" ifadeleri kullanıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7659077659070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.