Alperen Ocakları'nın sabıka dosyası kabarık

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı'nın ve Bahçelievler katliamı sanığı Haluk Kırcı'nın yakın arkadaşıydı.

ANKARA - BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı'nın ve Bahçelievler katliamı sanığı Haluk Kırcı'nın yakın arkadaşıydı. Yazıcıoğlu'nun ismi Çatlı ve Kırcı ile anılan çok sayıda siyasi cinayete karıştı. Yazıcıoğlu'nun şimdiki siyasi yol arkadaşı Ökkeş Şendiller de Kahramanmaraş katliamı davasında yargılanmıştı. MHP'den ayrılan Yazıcıoğlu'nun önderlik ettiği 'Türk-İslamcı' BBP'nin gençlik örgütlenmesi eski adıyla Nizam-ı Âlem, yeni adıyla Alperen Ocakları son dönemde birçok siyasi olaya karıştı. En son Dink suikastiyle anılan Alperenlerin karıştığı ileri sürülen olaylardan bazıları şunlar:
Danıştay saldırısı: Bir yargıcın ölümüne, dört üyenin da yaralanmasına neden olan Alparslan Arslan'ın Alperen Ocakları üyesi olduğu öne sürüldü. Arslan Cumhuriyet Gazetesi'ne de bomba attı. Yazıcıoğlu, bu iddiaları yalanladı.
Ayasofya'da namaz: Papa 16. Benediktus'un Türkiye ziyaretinin öncesinde Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün önderliğinde toplanan bir grup Ayasofya'da namaz kıldı, slogan attı.
Dergideki kapak: Alperen Ocakları'nın dergisinde Elif Şafak'ın 'Baba ve Piç' romanının adıyla kullanılan illüstrasyonda; Bush, Elif Şafak, Talabani, Fransa İçişleri Bakanı Sarkozy ve yazar Orhan Pamuk resmedildi.